1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Hastaneye Gelmeden Muayene Sırası Alınabiliyor

Saruhanlı'da Hastaneye Gelmeden Muayene Sırası Alınabiliyor

Saruhanlıda Hastaneye Gelmeden Muayene Sırası Alınabiliyor
A+A-

Saruhanlı Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Dr. Fatma Neslim Yağlı, muayene olmak isteyen hastaların hastaneye gitmelerine gerek kalmadan internet üzerinden ya da "Alo 182" hattını arayarak ran

Saruhanlı Devlet Hastanesi Yöneticisi ve Başhekimi Dr. Fatma Neslim Yağlı, muayene olmak isteyen hastaların hastaneye gitmelerine gerek kalmadan internet üzerinden ya da "Alo 182" hattını arayarak randevu alabileceklerini bildirdi.
Başhekim Yağlı, İdari ve Mali İşler Müdürü İsmail Alpar, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Ali Arıkan ile birlikte düzenlediği basın toplantısında elektronik ortamda randevu alınmasına imkan sağlayan Merkezi Hastane Randevu sistemini (MHRS) tanıttı. Yağlı, MHRS'nin sağlıkta dönüşüm programı kapsamında vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişim sağlaması ve hastanelerin daha etkin ve verimli bir şekilde hizmet sunabilmesi için hayata geçirilmiş bir proje olduğunu kaydetti. Bu kapsamda hastanelerinde muayene olmak isteyen hastaların bir gün önce alo 182 hattını arayarak veya internet üzerinden randevu alabileceklerini belirten Yağlı şunları belirtti; "Hastalarımızın muayene olmak için sabah erken saatlerde buraya gelip sıra almalarına ve beklemelerine gerek yok. Bir gün önce gerek internet gerekse telefonla randevu alabilirler. Randevu alan hastamız, randevu saatinden 10 dakika önce hastanemize gelir, sıra beklemeden muayenesini olabilir." Randevu alan hastanın randevu saatinden en az 30 dakika önce randevusunu iptal edebileceğini ve dilerse başka tarihli randevu alabileceğini de belirten Yağlı, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü; "Bir sağlık kurumunun belli bir polikliniğinden, bir gün içinde en fazla bir defa randevu alınabiliyor. Bir günde bir sağlık kurumundan farklı poliklinikten alınmak kaydıyla en fazla 2 randevu alabilirsiniz. Telefonla kendinize ve yakınlarınıza her aramada toplamda en fazla 4 randevu alınabilir. Randevu hattını aradığınızda yalnızca telefon görüşmesi ücretini ödersiniz. Sağlık Bakanlığının bu hat üzerinden gelir elde etmesi ya da telefon hattınıza bir başka ücretin faturalandırılması söz konusu değildir. Her telefon operatörünün kendi ücret tarifesi vardır ve operatörünüz ile aranızdaki sözleşme ile belirlenmiştir."
(SD-ERG-Y)

16.01.2013 15:38:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT