1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Evlerin Elektrik Tesisatları İncelenecek

Saruhanlı'da Evlerin Elektrik Tesisatları İncelenecek

Saruhanlıda Evlerin Elektrik Tesisatları İncelenecek
A+A-

Saruhanlı'da elektrik kontağının neden olduğu yangınlara karşı önlem alınması amacıyla evlerdeki elektrik tesisatlarının sağlam olup olmadığı uzmanlar tarafından incelenecek. Saruhanlı Kaymakamı Ka

Saruhanlı'da elektrik kontağının neden olduğu yangınlara karşı önlem alınması amacıyla evlerdeki elektrik tesisatlarının sağlam olup olmadığı uzmanlar tarafından incelenecek.
Saruhanlı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelinde son yıllarda yangın olaylarının arttığını, yangınların çoğunun da elektrik kontağına bağlı sebeplerden kaynaklandığını tespit ettiklerini kaydetti. Evi yanan, eşyaları zarar gören ailelere imkanlar elverdiği ölçüde yardım etmeye çalıştıklarını ancak, evi yanan her aileye ev yapabilecek güce sahip olmadıklarını ifade eden Otcu, şunları söyledi: "Soruna sonradan değil, baştan çözüm bulmak için bir çalışma başlatıyoruz. İlçe genelinde çıkan ev yangınlarının çoğu, o evdeki elektrik kontağının sağlam, dayanıklı ve sağlıklı olmayışından kaynaklanıyor. Tesisat eski olunca, biraz fazla akım yüklenildiği zaman kablolar ısınıyor ve ardından yangın çıkıyor. Bu bakımdan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde bir ekip kuracağız. İçerisinde elektrik ustalarının da bulunduğu bu ekip evleri dolaşıp elektrik tesisatlarını inceleyecek. Tesisatı zayıf ve sağlıklı olmayan aileler uyarılarak yeni bir tesisat kurdurmaları istenecek. Maddi durumu yetersiz olan ailelerin tesisatlarını da bizzat biz kendimiz yenilemeyi düşünüyoruz."
Kaymakam Otcu, yapacakları bu çalışmanın ardından evlerde çıkan yangınları büyük ölçüde önlemiş olacaklarını söyledi.
(SD-ERG-Y)

25.12.2012 14:50:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT