1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da Engelliler Topluma Kazandırılacak

Saruhanlı'da Engelliler Topluma Kazandırılacak

Saruhanlıda Engelliler Topluma Kazandırılacak
A+A-

AK Parti Saruhanlı Kadın Kolları Başkanı Birsin Yaralı, düzenleyecekleri sosyal ve kültürel etkinliklerle ilçedeki engelli vatandaşları topluma kazandıracaklarını bildirdi. Başkan Yaralı ile Engell

AK Parti Saruhanlı Kadın Kolları Başkanı Birsin Yaralı, düzenleyecekleri sosyal ve kültürel etkinliklerle ilçedeki engelli vatandaşları topluma kazandıracaklarını bildirdi.
Başkan Yaralı ile Engelliler Derneği Başkanı Latif Aydemir, 19 yıl önce geçirdiği trafik kazasının ardından engelli hale gelen elektrik mühendisi Hasan Karakoç'u evinde (45) ziyaret etti. Kadın Kolları Başkanı Yaralı ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, Karakoç ve ailesi ile oturup sohbet etti. Karakoç'un sağlık durumuna ilişkin bilgi alan Yaralı, engellilere daha fazla ilgi gösterilmesi gerektiğini ifade etti. İlçedeki engelli vatandaşların sorun ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiklerini ifade eden Yaralı, engellilerin artık evlerde kapalı kapılar ardında değil, sokakta toplumla el ele olmalarını arzu ettiklerini belirtti. Böyle bir ortam oluşturmak için engellileri ziyaret edip, onları sosyal hayata davet ettiklerini anlatan Yaralı, "İnşallah bunu başaracağız. Engelli kardeşlerimizle el ele, omuz omuza olacağız. Birlikte gezecek, birlikte koşacağız. Onları evde oturmaktan kurtaracağız" dedi.
Hasan Karakoç ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
(SD-ERG-Y)

07.02.2013 12:51:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT