1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı'da 18 Bin Dekar Arazi Suya Kavuşacak

Saruhanlı'da 18 Bin Dekar Arazi Suya Kavuşacak

Saruhanlıda 18 Bin Dekar Arazi Suya Kavuşacak
A+A-

Saruhanlı'da yapımı planlanan Gevenlik sulama göletinin, yöre çiftçisi için büyük bir avantaj sağlayacağı belirtildi. Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, ilçenin Sarıçam ve Çaltepe köyleri

Saruhanlı'da yapımı planlanan Gevenlik sulama göletinin, yöre çiftçisi için büyük bir avantaj sağlayacağı belirtildi.
Saruhanlı Ziraat Odası Başkanı Aydoğan Okur, ilçenin Sarıçam ve Çaltepe köyleri arasında sulama göletinin yapılacağı vadide incelemelerde bulunarak, Devlet Su İşleri İzmir 2. Bölge Müdürlüğü'nce yapılacak göletin, çevredeki 18 bin dekar tarım arazisine hayat vereceğini ifade etti. Göletin yapım işinin 15 Ocak'ta ihale edileceğini, bu süreçten sonra da inşaatına başlanacağını dile getiren Okur, şöyle devam etti: "400 iş günü içerisinde tamamlanıp hizmete girmesi planlanıyor. Bizim de temennimiz kısa süre içinde hizmet vermeye başlamasıdır. Bu yörede üreticiler sulamada yer altı sondajı kullanıyor. Bu hem maliyet hem zahmet gerektiriyor. Sulama göleti bizler için büyük bir yatırım olacak."
Oda Başkan Okur, sulama göletinden başta Paşaköy beldesi olmak üzere Sarıçam, Kalemli, Çaltepe, Tepecik, Karayenice ve Halıtlı köylerinde toplam 18 bin dekar tarım arazisinin faydalanacağını dile getirdi.
(SD-ERG-Y)

03.01.2013 13:07:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT