1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı Vergi Dairesi Yeni Binasına Kavuşuyor

Saruhanlı Vergi Dairesi Yeni Binasına Kavuşuyor

Saruhanlı Vergi Dairesi Yeni Binasına Kavuşuyor
A+A-

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 2 ay önce temeli atılan Vergi Dairesi yeni hizmet binasının, kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi. Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce ihale edi

Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde 2 ay önce temeli atılan Vergi Dairesi yeni hizmet binasının, kaba inşaatının tamamlanmak üzere olduğu öğrenildi.
Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce ihale edilerek taşeron bir firmaya yaptırılan ve 1 milyon 713 bin liraya mal olacak olan bina Temmuz ayında tamamlanarak hizmete açılacağı bildirildi. Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, yapımı devam eden binanın kaba inşaatının sonlarına yaklaşıldığı belirtilerek şunlar söylendi; "600 metrekare alan üzerinde yapılan binanın zemininde tespit edilen sıvılaşmaya karşı ilk başta zemin güçlendirilmesi yapıldı. Zemine 120 adet Jet Grout (Basınçlı hava su ve çimento enjeksiyonu ile mühendislik özelliklerinin iyileştirilmesi) uygulaması yapıldı. Daha sonra temeli atılarak inşaatına başlandı ve kaba inşaatının sonlarına gelindi."
Saruhanlı Vergi Dairesi Müdürlüğü'nün 23 yıldır hizmet verdiği mevcut binası ile ilgili "depreme dayanıksız" raporu bulunduğu öğrenildi.
(SD-ERG-Y)

16.01.2013 13:48:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT