1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Saruhanlı Belediye Meclisi, Tesislerin Devrine Onay Verdi

Saruhanlı Belediye Meclisi, Tesislerin Devrine Onay Verdi

Saruhanlı Belediye Meclisi, Tesislerin Devrine Onay Verdi
A+A-

Saruhanlı Belediye Meclisi, belediyeye ait olan sosyal aktivite merkezi, kültür merkezi, eski kapalı düğün salonu ve spor salonunun 3 yıl süreyle Gençlik Merkezi'ne tahsis edilmesi talebini kabul eder

Saruhanlı Belediye Meclisi, belediyeye ait olan sosyal aktivite merkezi, kültür merkezi, eski kapalı düğün salonu ve spor salonunun 3 yıl süreyle Gençlik Merkezi'ne tahsis edilmesi talebini kabul ederek, oybirliğiyle onay verdiği bildirildi.
Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'nın Başkanlığı'nda yapılan toplantıda, Zafer Kalkınma Ajansı'nın Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı'ndan faydalanmak için hazırlanan bir proje kapsamındaki yer tahsisi talebi konusunu görüşülerek onaylandı. Toplantıya meclis üyelerinin yanı sıra Gençlik ve Spor Hizmetleri İlçe Müdürü İlhan Duran da katılarak, kurumlarına tahsis edilen tesislerde gençler için yapacakları faaliyetlere ilişkin meclise bilgi sundu. Yapılan değerlendirmenin ardından meclis üyelerinin onayına sunulan, belediyeye ait tesislerin kullanım hakkının 3 yıl süreyle Gençlik Merkezi'ne devredilmesi konusu oybirliğiyle kabul edilerek, söz konusu protokol işlemi için Encümene yetki verildi.
Başkan Yaralı, yaptığı açıklamada, Kaymakamlık, Belediye ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gençlere yönelik bir proje hazırlığı içeresinde olduklarını ifade etti. Projenin önemli ayaklarından birinin Belediye Meclisi'nde görüşülüp karara bağlandığını ifade eden Yaralı, "Zafer Kalkınma Ajansı'na başvurabilmemiz için bu tahsis gerekliydi. Meclis üyelerimiz onay verdi. Projemiz kabul edilirse ilçenin gençleri için büyük yatırımlarımız olacak. Saruhanlı 3 yıl sonra sosyal, sportif, kültürel, sanat ve bilimsel alanlarda büyük ilerleme kaydedecek" dedi.
(SD-ERG-Y)

21.01.2013 13:50:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT