1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şarköy İlçesine Bağlı Yeniköy'de Meydana Gelen Yangında Bir Ev Tamamen Yanarak Kül Oldu.

Şarköy İlçesine Bağlı Yeniköy'de Meydana Gelen Yangında Bir Ev Tamamen Yanarak Kül Oldu.

Şarköy İlçesine Bağlı Yeniköyde Meydana Gelen Yangında Bir Ev Tamamen Yanarak Kül Oldu.
A+A-

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Yeniköy'de meydana gelen yangında bir ev tamamen yanarak kül oldu. Yeniköy'ün tanınmış simalarından çiftçi Rüstem Karaca, sabah saatlerinde eşiyle birlikte çocukları

Tekirdağ'ın Şarköy ilçesine bağlı Yeniköy'de meydana gelen yangında bir ev tamamen yanarak kül oldu. Yeniköy'ün tanınmış simalarından çiftçi Rüstem Karaca, sabah saatlerinde eşiyle birlikte çocuklarını okula yolcu ettikten sonra, dama hayvanlarına bakmaya gittiler. Bir süre burada hayvanlarıyla ilgili uğraşan Karaca çifti, evlerine döndüklerinde, her yerden duman çıktığını, yangın olduğunu gördüler. Şarköy İtfaiyesi'ne yapılan ihbar üzerine, olay yerine kısa sürede ulaşılarak, yangın kontrol altına alındı.
Şarköy İtfaiye Amiri Ramiz Tekay, "Yangın ihbarı geldiğinde saat 09:45'i gösteriyordu. İlk itfaiye aracımız olay yerine saat 10:00 da vararak, yangına müdahale ederek kontrol altına aldı. Biz bir araç daha peşinden gönderdik. Mürefte Belediyesi de iki araç gönderdi. Kagir yığma tuğladan yapılan tek katlı ahşap bina maalesef yanarak kül oldu. İtfaiye personelimiz 1,5 saatlik söndürme ve soğutma işleminin ardından geri döndü.Tahmini 30 bin TL maddi zarar var. Can kaybının olmamasına sevindiğimiz yangının ilk belirlemelere göre elektrik kontağından çıktığını düşünüyoruz." Dedi.
Kış mevsiminde evi yanan Rüstem Karaca'nın üzgün olduğu göründü.

15.01.2013 12:58:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT