1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şarköy Çocuk Korosu Konseri Büyüledi

Şarköy Çocuk Korosu Konseri Büyüledi

Şarköy Çocuk Korosu Konseri Büyüledi
A+A-

Şarköy Kültür ve Sanat Derneği'nin salonunda Çocuk Korosu tarafından gerçekleştirilen konser izleyenleri büyüledi. İzleyiciler çocukları ayakta alkışladı. Derneğin başkanı Ercan Ekinci, konser öncesi

Şarköy Kültür ve Sanat Derneği'nin salonunda Çocuk Korosu tarafından gerçekleştirilen konser izleyenleri büyüledi. İzleyiciler çocukları ayakta alkışladı. Derneğin başkanı Ercan Ekinci, konser öncesi izleyicilere yaptığı konuşmada, her şeyi birlikte yapmak istediklerini belirterek "Sizin desteğinizi her zaman görmek istiyoruz. Çocuk korosu çalışmalarımız 3 aydır şef Gonca Ece Geniş gözetiminde devam ediyor. Çalışmaların sonunda ürün alınması gerekiyor. Biz de koromuzun çalışmalarını bir konserle tamamlamak istiyoruz" dedi.
Müzik Eğitim Uzmanı Gonca Ece Geniş, konsere başlamadan önce yaptıkları çalışma hakkında bilgi vererek şöyle konuştu: "Şarköy'de ne eksik diye düşündük. Deneyimlerimle o eksikliği kapatmaya yöneldim. Çocukların enerjisini kullanacağı bir koronun ilçede olmadığını gördüm. Belediye hoparlöründen çocuk korosu oluşturmak istediğimizi duyurduk. Bize yapılan başvurular arasında seçme yaptık. Oluşturduğumuz koronun sadece şarkı söylenen bir amaç taşıdığını düşünmeyin. Üç aylık bir eğitim programı gerçekleştirdik. Bunun ilk ayında sesin nasıl kullanılacağını, temel ses ve nota eğitimi verdik. Ses eğitimi verilirken ileride iyi bir konuşmacı olabilmelerinde de fayda sağlanmasını amaçladık. Nasıl konuşulur, diyafram ayarlanır bunlar öğrenildi. Diğer iki ayımızda da, basit melodi ve ritm tekrarı yaptık. Benim seçtiğim çocuk şarkılarının dağarcığına önem verdik. Bu koronun oluşmasında anne ve babalar olarak büyük önem taşıyorsunuz. Çocuklarını bize emanet ederek çok güzel bir şey yaptınız. Çocuklarınızı büyüme çağında mutlaka müzikle iç içe bir yaşamları olması konusunda destekleyin."
Çocuk korosunu oluşturan Umut Deniz Ekinci, Ceren Besli, İrem Oğur, Zeynep Kıran, Melisa Tanık, Deniz İlke Al, Mert Ağaçkesen, Elif Şiir Gül, Zeynep Önal, Atahan Önal, konserlerinde, müzik eğitmeni şefleri Gonca Ece Geniş yönetiminde, Tavşan kaç, Daha dün annemizin, Old Mc Donald, Karga ile tilki, Kurbağa ile öküz, Kumbara, Neşeli ol ki, Yurdumda, Ilgaz, 23 Nisan, Atatürk ölmedi, Gençlik Marşı adlı şarkıları seslendirdi. Her şarkı sonunda izleyiciyi selamlayan çocuk korosu alkışlarla destek aldı.
Konserin sonunda, koroyu oluşturan çocuklara üç aylık eğitimlerini başarıyla bitirmelerinden dolayı sertifika verildi.
(YÖ-HO-Y)

25.01.2013 10:25:14 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT