1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "şarköy Belediyesi Bizi Çamura Mahkum Etti"

"şarköy Belediyesi Bizi Çamura Mahkum Etti"

şarköy Belediyesi Bizi Çamura Mahkum Etti
A+A-

Havaların yağışlı gitmesiyle birlikte, yolları yapılmayan vatandaşlar da Şarköy Belediyesi'ne tepki göstermeye başladı. Camikebir Mahallesi, Arif Hikmet caddesi, Başaran Sokakta oturan vatandaşlar, 3

Havaların yağışlı gitmesiyle birlikte, yolları yapılmayan vatandaşlar da Şarköy Belediyesi'ne tepki göstermeye başladı. Camikebir Mahallesi, Arif Hikmet caddesi, Başaran Sokakta oturan vatandaşlar, 3 yıl önce yolların yapılacağı sözü verilmesine rağmen, hiçbir gelişme olmadığını, yağmurda çamur içinde kaldıklarını ifade ettiler. İşyeri sahibi Neşet Yavuz "Köylerimizde oturan vatandaşlarımızın bile sokakları bizden daha iyidir, Mursallı köyünde bile yollar artık çamur içinde değil" diyerek tepki gösterdi.
Belediye Başkanı Süleyman Altınok'a 3 yıl önce çıkarak, 200 metre uzunluğundaki yolun yapılması için başvuruda bulunduklarını ifade eden Neşet Yavuz "Başkan, 'en kısa sürede yapacağız' dedi. Ama aradan 3 yıl geçti. Cumhuriyet Mahallesinde, Beyaz Balina Otelinin olduğu, kışın doğru dürüst kimselerin yaşamadığı yerler yapılırken, Şarköy'ün en işlek caddesini kesen Başaran sokağı çamur içinde bıraktılar. Sokağımız sakinlerinden, Mehmet Fıçıcı önderliğinde, sokakta oturan vatandaşlar ve işyeri sahipleri tarafından1,5 yıl önce imza toplayıp, belediyeye başvurduk, yine sonuç alamadık. Başkan Yardımcısı Efrahim Galip yolun yapılacağını söylemesinin üzerinden 1,5 yıl geçti, yağan yağmurlar yolu vıcık vıcık yapıyor. Okula giden çocuklar çamur içinde kalıyor. Bize, şu sokağı bitirelim, bu caddeyi bitirelim yapacağız diye diye 3 yıl geçti. Belediyeden çare bulamayınca, CHP ilçe başkanlığına durumu anlattık. Bu insanlar seçim sırasında kap kapı dolaşır oy isterler, ama yolumuzu yapın dediğimizde 3 yıl bizi çamura mahkum ederler. Seçime az bir zaman kala mı yolu yapacaklar. Daha ne kadar bekleyeceğiz, yolu yapmak o kadar zor mudur" ifadesinde bulundu.

18.01.2013 10:02:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT