1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sarıyıldız: 30’a yakın kişi yanmış halde bulundu

Sarıyıldız: 30’a yakın kişi yanmış halde bulundu

Sarıyıldız: 30’a yakın kişi yanmış halde bulundu
A+A-

Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, Cizre'de bir binada 30'a yakın kişinin yanmış halde bulunduğunu söyledi, "Bedenlerinde kurşun izi yok" dedi.

Cizre’den ANF’ye bilgi veren HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, “Bir binada 30’a yakın kişinin yanmış halde bulundu. Bedenlerinde kurşun izi yok” dedi.

Yaşananları katliam olarak niteyelen Sarıyıldız olaylara ilişkin henüz detayların kendilerine ulaşmadığını belirten Sarıyıldız Cizre’deki son duruma ilişkin şu bilgileri verdi: “Binaların ikincisinde çoğu yaralı 62 insan olduğu bilgisi mevcuttu bizde. Onlarcasının katledildiği kesin. Zaten daha önce 9 kişi yakılarak katledilmişti. Bir çocuk kapıda infaz edilmişti. Katledilenlerin cenazeleri de bu binada bulunuyordu. Şimdi de Petrol’ün arkasındaki evde 30’a yakın kişinin yanmış halde bulunduğu ve bedenlerinde kurşun izi olmadığı bilgisi bize ulaştı.”

Sarıyıldız, son yılların en büyük katliamı yapıldığını ve bu vahşetin asla unutulmayacağını söyledi.

Diğer yandan, Cizre Devlet Hastanesi personelini bir odaya kapatan polisin, infaz ettiği yaralıların cenazelerini hastaneye getirdiği öne sürülüyor. Polisin sabah saatlerinde de hastaneden çok sayıda ceset torbası aldığı belirtildi. (ETHA)

A+A-

HABERE YORUM KAT