1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıkaya'da Gebelik Hakkında Seminer Düzenlendi

Sarıkaya'da Gebelik Hakkında Seminer Düzenlendi

Sarıkayada Gebelik Hakkında Seminer Düzenlendi
A+A-

Yozgat'ın Sarıkaya İlçe Devlet Hastanesinde görevli ebe ve hemşireler belediye düğün salonunda kadınlara gebelik konusunda seminer verdi. Seminerde görevli hemşire ve ebeler kadınlara gebe ve lohus

Yozgat'ın Sarıkaya İlçe Devlet Hastanesinde görevli ebe ve hemşireler belediye düğün salonunda kadınlara gebelik konusunda seminer verdi.
Seminerde görevli hemşire ve ebeler kadınlara gebe ve lohusalarda beslenme, rahim ağzı kanseri ve istenmeyen gebelikler hakkında bilgi verdi. Ayrıca oluşturulacak gebe izleme polikliniği için katılımcıların görüş ve önerileri alındı. Konferansta kısa bir konuşma yapan Sarıkaya Devlet Hastanesi Müdürü Sancar Ünal, "Öncelikle bu tür konferansları ilçemizde başlatan Sarıkaya Devlet Hastanesi Baş Hekimi Genel Cerrah Uzman Doktor Himmet Durgut'a ilçemiz adına çok teşekkür ediyorum. Bu günde kadınlarımıza yönelik bir seminer düzenledik. Katılım azdı ama katılan bayan arkadaşlarımız akıllarındaki bütün soruları sordular ve yanıtlarını aldılar. İleriki günlerde daha değişik konferans, seminer ve hastalıklar hakkında bilgilendirme toplantıları yapacağız" dedi.
(ÖE-AÖ-Y)

20.02.2013 15:54:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT