1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıkamış'ta 90 Bin Şehide 90 Adet Ateşli Balon Gökyüzüne Bırakıldı

Sarıkamış'ta 90 Bin Şehide 90 Adet Ateşli Balon Gökyüzüne Bırakıldı

Sarıkamışta 90 Bin Şehide 90 Adet Ateşli Balon Gökyüzüne Bırakıldı
A+A-

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Şehit düşen 90 bin Mehmetçik anısına 90 adet ateşle uçan dilek balonu gece karanlığında gökyüzüne bırakıldı. Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde yapılacak "Eksi 36 O

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Şehit düşen 90 bin Mehmetçik anısına 90 adet ateşle uçan dilek balonu gece karanlığında gökyüzüne bırakıldı.
Sarıkamış Bayraktepe Kayak Merkezi'nde yapılacak "Eksi 36 Off-Road Oyunları" için yurt içi ve yurt dışından gelen off-road sporcuları, kurdukları kamp yerinde Sarıkamış'ta şehit düşen 90 bin Mehmetçik anısına havai fişek gösterisi ve ardından 90 adet ateşle uçan dilek balonunu gece karanlığında gökyüzüne bıraktı.
Sakarya Otomobil Sporları ve Off-Road Kulübü üyesi, Off-Road Direktörü ve Organizasyon Koordinatörü Murat Karahan, Sarıkamış Şehitlerini anma ve kış off-roadı yapmak için iki gündür çeşitli etkinlikler yaptıklarını belirtti.
Karahan; "Bu akşam şehitleri anma adına 90 adet balon yakıp onlara saygı duruşunda bulunduk. Yarın sabah'ta yarışlarımız başlayacak. Şehitlerimizi yad ediyoruz. Yani off road yarışı,off-road oyunlarından ziyade bir sosyal sorumluluk projesi bu oyun" dedi.
Daha sonra 90 adet ateşle uçan balon gökyüzüne bırakıldı. Ateşli balonlar güzel görüntüler oluşturdu.
(IÇ-AA-Y)

27.01.2013 11:00:19 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT