1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sarıkamış Şehitlerini Anılıyor

Sarıkamış Şehitlerini Anılıyor

Sarıkamış Şehitlerini Anılıyor
A+A-

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında yapılan kardan heykeller, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in katıldığı törenle açıl

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde Sarıkamış şehitlerini anma etkinlikleri kapsamında yapılan kardan heykeller, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in katıldığı törenle açıldı.
90 bin şehidi anmak için Gülahmet Aytemiz Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından yapılan kardan heykeller, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in katıldığı törenle açıldı. Kars merkezden saat 15.20'de Sarıkamış'a gelen iki bakan, üzeri dev Türk bayrağıyla örtülen heykellerin açılışını gerçekleştirdi. Kar yağışı altında düzenlenen törende Bakan Kılıç ve Bakan Şahin, heykellerin etrafına kırmız karanfil bıraktı. Buzlanan alanda yürümekte güçlük çeken bakanlara korumaları eşlik etti. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, bir ara düşme tehlikesi atlattı. Çok sayıda vatandaş ve bürokratın katıldığı açılışın ardından iki bakan, Sarıkamış şehitleri özel programına geçti.
(AA-AA-CC-Y)

05.01.2013 17:05:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT