1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Sarıkamış Şehitleri Anıldı

Sarıkamış Şehitleri Anıldı
A+A-

Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik, 98'inci yılında düzenlenen yürüyüşle anıldı. Türkiye'nin dört bir yanından Sarıkamış'ta düzenlenen

Enver Paşa komutasında düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik, 98'inci yılında düzenlenen yürüyüşle anıldı. Türkiye'nin dört bir yanından Sarıkamış'ta düzenlenen yürüyüşe katılan katılımcılar yoğun kar yağışı altında zaman zaman zor anlar yaşadı.
Kar yağışı altında 'Gençlik Şühedanın İzinde' anma yürüyüşüne İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin ve Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da katıldı. Türkiye'nin dört bir tarafından gelen her yaştan yaklaşık 10 bin kişi, şehit düşen Mehmetçikleri anmak için Sarıkamış'ın Kızılçubuk köyünden başlayarak Şehitlik anıtı kadar 8.5 kilometrelik yolu yürüdü.
Eksi 15 derecede yoğun kar yağışı altında yürüyen katılımcılardan bazıları zaman zaman baygınlık geçirdi. Bölgede bulunan 112 sağlık görevlileri baygınlık geçiren vatandaşlara müdahale etti.
(IÇ-OY-AT-AŞ-Y)

06.01.2013 15:41:38 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT