1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sarıkamış Harekatının 100. Yılı Yürüyüşle Anıldı

Sarıkamış Harekatının 100. Yılı Yürüyüşle Anıldı

Sarıkamış Harekatının 100. Yılı Yürüyüşle Anıldı
A+A-

Bugün Sarıkamış Harekatı'nın 100. yıl dönümü. Yüz yıl önce bu topraklarda yaşananları anan bir grup türk bayraklı ve meşaleli yüüyüş gerçekleştirdi. Sağuk havada bazı vatandaşlar ise ateş yakarak ısınabildi.

Sarıkamış ilçesindeki Gaziler Meydanı'nda toplanan çok sayıda kişi, ellerinde meşalelerle yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından Yukarı Sarıkamış Şehitliği'ne geldi.

ANITA KARANFİL BIRKILIP DUA EDİLDİ

Tekbir getiren ve aralarında AK Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan ile Yunus Kılıç'ın da bulunduğu gruptakiler ile bazı engelli vatandaşlar, anıta karanfil bırakarak, bir süre dua etti.

 

Milletvekili Kılıç, burada yaptığı konuşmada, katılımcılara teşekkür ederek, Sarıkamış Harekatı'nın 100. yılında şehitleri rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

PAZAR GÜNÜ TOPLANILACAK

Ülkenin her tarafından gelen gençlerin ecdadı andığını ifade eden Kılıç, "Pazar günü hep beraber şehitlerimize yürüyeceğiz. Bu coşkuyu pazar günü orada da yaşatalım. İnşallah birlikte olarak, bu memlekete birlikte sahip çıkacağımızı göstererek onların ruhlarına yakışır şekilde birlikte olalım. Dualarımızı yapalım. Katılımınız için teşekkür ediyoruz" dedi.

Yürüyüşe katılanlardan bazıları üşüdükleri için ateş yakarak ısınmaya çalıştı.

A+A-

HABERE YORUM KAT