1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl'ün Çavuşlar Köyü'ne Kamera Sistemi Kuruldu

Sarıgöl'ün Çavuşlar Köyü'ne Kamera Sistemi Kuruldu

Sarıgölün Çavuşlar Köyüne Kamera Sistemi Kuruldu
A+A-

Sarıgöl ilçesine bağlı Çavuşlar Köyü Muhtarlığı, hırsızlara karşı sekiz adet gece görüşlü mobesa kamerası taktırdı. Çavuşlar Köyü Muhtarı Cengiz Doğan, köylerinin daha güvenli olması ve hırsızlara

Sarıgöl ilçesine bağlı Çavuşlar Köyü Muhtarlığı, hırsızlara karşı sekiz adet gece görüşlü mobesa kamerası taktırdı.
Çavuşlar Köyü Muhtarı Cengiz Doğan, köylerinin daha güvenli olması ve hırsızlara karşı köyün giriş ve çıkışlarına, köy meydanına, düğün salonunun bulunduğu alanlara 24 saat izleyebildiğini ifade ederek şunları söyledi: "Köy muhtarlığımız ve ihtiyar heyetimizin aldığı bir kararla, kendi imkanlarımızla sekiz adet gece görüşlü kamera taktırdık. Kamera sayesinde köyümüzde hırsızlık olaylarına ve uygunsuz hal ve davranışlarda azalma olacağını düşünüyoruz. LCD 82 ekran televizyona verilen kayıtları sürekli takip ediyoruz. Kayıt cihazımız iki ay süreli kayıt yapabiliyor."
Muhtar Doğan, köylerine takılan kameraların 24 saat süreyle internet üzerinden de izlenebildiğini belirterek, "Köyümüze taktığımız kamera kayıtları hem muhtarlıkça, hem de anında güvenlik güçleri tarafından izlenebilmektedir. Kurduğumuz sistemi köylümüzde memnuniyetle karşıladı" dedi.
Doğan, kamera sistemiyle birlikte ayrıca 8 adet sesli anons sisteminin de devreye girdiğini belirtti.
(VS-ERG-Y)

16.01.2013 16:53:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT