1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl'e Yol Kavşağı Müjdesi

Sarıgöl'e Yol Kavşağı Müjdesi

Sarıgöle Yol Kavşağı Müjdesi
A+A-

Sarıgöl Kaymakamı Abdullah Şahin, Denizli-Alaşehir duble yol çalışmaları içersinde önemli bir yer teşkil eden Sarıgöl Kavşağı'nın sorunlarının tamamen ortadan kalktığını ve kavşağın 50 gün içersinde t

Sarıgöl Kaymakamı Abdullah Şahin, Denizli-Alaşehir duble yol çalışmaları içersinde önemli bir yer teşkil eden Sarıgöl Kavşağı'nın sorunlarının tamamen ortadan kalktığını ve kavşağın 50 gün içersinde tamamlanarak trafiği rahatlatacağını açıkladı.
Kaymakam Şahin, iki yıldır yol istimlak çalışmalarından doğan sorunlar yüzünden kavşağın yapılamadığını dile getirerek, şu açıklamayı yaptı. "Hak sahibi olan vatandaşlarımızla kaymakamlık makamında, gerekse yüz yüze yapmış olduğum görüşmelerde olumlu sonuçlar aldık. 14 bin 500 metrekarelik alanın istimlakı karayolları tarafından yapılacak. Kavşak için 5 bin metrekarelik alan ilgili sorun da halloldu. Çalışmalara başlandı. Kavşağın yapılmasında özellikle AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi ve İl Genel Meclisi Başkanı Hayrullah Solmaz'ın da katkıları büyük oldu. Yapılan istimlak çalışmaları için Manisa İl Genel Meclisi'ninden 100 bin TL verilecek, geriye kalan istimlak bedelini de Karayolları karşılayacak. Sarıgöl Kavşağı'nın giriş ve çıkışları tehlike arz etmekteydi. Çalışmalar 50 gün içersinde tamamlanarak trafiğe açılacak ve rahatlama olacak."
(VS-ERG-Y)

20.02.2013 13:32:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT