1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl'e Sismik Deprem İstasyonu Kurulacak

Sarıgöl'e Sismik Deprem İstasyonu Kurulacak

Sarıgöle Sismik Deprem İstasyonu Kurulacak
A+A-

Sarıgöl Kızılay Şubesi Başkanı Yusuf Tüfekçi ve yönetim Kurulu üyeleri, Kaymakamı Abdullah Şahin'i makamında ziyaret etti. Kızılay Şube Başkanı Yusuf Tüfekçi, ziyaretteki konuşmasında, Sarıgöl ilçe

Sarıgöl Kızılay Şubesi Başkanı Yusuf Tüfekçi ve yönetim Kurulu üyeleri, Kaymakamı Abdullah Şahin'i makamında ziyaret etti.
Kızılay Şube Başkanı Yusuf Tüfekçi, ziyaretteki konuşmasında, Sarıgöl ilçesinin 1. derece deprem kuşağı üzerinde yer aldığını dile getirerek, acil olarak sismik deprem istasyonunun kurulması gerektiğini vurguladı. Tüfekçi, "Sarıgöl'de şuan ilçenin altından geçmekte olan 6 adet hareketli fay hattı bulunmaktadır. Depremleri önceden tespit eden sismik deprem istasyonu kurulması için yardımlarınızı bekliyoruz. Bu sistem Doğa Hareketleri Derneği tarafından piyasadan daha ucuz kurulmaktadır. Özellikle Bursa ve Tekirdağ çevresinde çok yerde mevcut" dedi.
Sarıgöl Kaymakamı Abdullah Şahin, konun çok önemli olduğunu belirterek, "lçemizde böyle bir istasyonun kurulması için, gerekli çalışmalara başlatacağım. Kısa sürede ilçe halkına bu müjdeyi vereceğim. Sismik deprem istasyonu kurulması konusu üzerinde titizlikle duracağız" diye konuştu.
(VS-ERG-Y)

21.02.2013 11:37:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT