1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl'de Bağlar Sel Suları İle Doldu

Sarıgöl'de Bağlar Sel Suları İle Doldu

Sarıgölde Bağlar Sel Suları İle Doldu
A+A-

Sarıgöl ilçesinde gece boyunca aralıksız devam eden yağışlar derelerin taşmasına neden olurken, taşan sel suları üzüm bağlarına doldu. Sarıgöl'e bağlı Emcelli köyünde, Ova Camisi Mevkii'ndeki deren

Sarıgöl ilçesinde gece boyunca aralıksız devam eden yağışlar derelerin taşmasına neden olurken, taşan sel suları üzüm bağlarına doldu.
Sarıgöl'e bağlı Emcelli köyünde, Ova Camisi Mevkii'ndeki derenin yağışlar nedeniyle taşması sonucu-Baharlar ve Bahadırlar köy yolunu sel suları kapladı. Köy yolunun yaklaşık 700 metrelik kısmından akmakta olan sel suları araçların geçişlerini olumsuz yönde etkilerken, yol boyunda bulunan yüzlerce dekar üzüm bağı da adeta göle döndü. Göl haline gelen üzüm bağlarındaki sel sularının ürün için yararlı olduğunu ifade eden üzüm üreticileri, "Bağlarımızın kışlık su ihtiyacı bu şekilde karşılanıyor. Biriken sular bağlar için son derece faydalı. Sel sularının getirdiği humuslu toprak bağlarımıza adeta gübre gibi geliyor. Tek korkumuz, sel sularının akmasıyla bağların içerisinde yarıklar açılması" dediler.
Öte yandan, Sarıgöl'e bağlı Çavuşlar, Özpınar köylerinde de üzüm üreticilerinin de, derelerden akan yağmur sularını bağlarına çevirmek için çalışması dikkati çekti.
(VS-ERG-Y)

19.01.2013 12:08:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT