1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali Hazırlıklarına Başlandı

Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali Hazırlıklarına Başlandı

Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali Hazırlıklarına Başlandı
A+A-

Sarıgöl Belediye Başkanı Ömer Karcı, bu yıl 6.-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 9. Uluslararası Sultaniye Üzüm Festivali hazırlıklarının başladığını bildirdi. Belediye Başkanı Ömer Karcı'n

Sarıgöl Belediye Başkanı Ömer Karcı, bu yıl 6.-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 9. Uluslararası Sultaniye Üzüm Festivali hazırlıklarının başladığını bildirdi.
Belediye Başkanı Ömer Karcı'nın başkanlığında yapılan ilk festival toplantısına Sarıgöl Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Derneği (SADER) Başkanı Reşat İlter ve yönetim Kurulu üyeleri, Belediye Kültür Sanat Evi Müdürü Barış Uzgidim, Basın Temsilcisi Vehbi Sarıhan katıldı. Başkan Karcı'nın makam odasında yapılan toplantıda, önceki festivallerin değerlendirmesi ve eksiklikleri masaya yatırıldı. Bu yıl 6-8 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan 9. Uluslararası Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali'nde "Dışarıdaki Sarıgöllüler" projesinin hayata geçirileceğini dile getiren Başkan Ömer Karcı, "Önceki festivallerimizde, ilçemizde görev yapan kaymakamlarımızı ve öğretmenlerimizi ilçemize davet ederek, ilçe halkıyla buluşturduk ve nostalji yaşattık. Bu yıl ise yeni bir projemiz olan 'Dışarıdaki Sarıgöllüler' projesini uygulamaya geçirmek istiyoruz. Böylece yurt dışında, diğer il ve ilçelerde bulunan Sarıgöllü hemşerilerimizi aramızda görmek, ilçe halkı ile tanışmalarını ve kaynaşmalarını sağlamak istiyoruz. Sultaniye üzümü, festivalimizin markası oldu ve olmaya da devam edecek. Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali'nn 9.'suna yedi ay gibi zaman olmasına rağmen çalışmalarımızı erken başlamakta yarar var. Çünkü festivalimiz her geçen yıl daha güzel olmakta ve katılım oranı artmaktadır. Bu yıl festivalimiz 6-8 Eylül arasında yapılacak" dedi.
Toplantıda, 9. Uluslararası Sarıgöl Sultaniye Üzüm Festivali için görev bölümü de yapıldı.
(VS-ERG-Y)

16.02.2013 10:36:05 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT