1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sarıgöl Esnaf Ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Mali Kongresi Yapıldı

Sarıgöl Esnaf Ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Mali Kongresi Yapıldı

Sarıgöl Esnaf Ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Mali Kongresi Yapıldı
A+A-

Sarıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Kefale Kooperatifi Mali Kongresi, ortakların katılımıyla yapıldı. Kooperatifin salonunda gerçekleştirilen mali kongreye Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İrfan Akarsu, çevre

Sarıgöl Esnaf ve Sanatkarlar Kefale Kooperatifi Mali Kongresi, ortakların katılımıyla yapıldı.
Kooperatifin salonunda gerçekleştirilen mali kongreye Sanayi ve Ticaret İl Müdürü İrfan Akarsu, çevre ilçelerin kooperatif başkanları ve çok sayıda ortak katıldı. Kongrenin Divan Başkanlığı'na Alaşehir Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatif Başkanı Gündüz Eroğlu seçildi. Kongrede söz alan Sarıgöl Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatif Başkanı Ahmet Aktaş, "2011 yılında bütçemiz 9 milyon TL iken, 2012 yılında artış yaparak 13 milyon TL'ye çıkardık. Ortaklarımız 25 bin TL'ye kadar olan kredileri yüzde 6, 25 bin TL'yi geçen kredilerde ise yüzde 7.8 oranında faiz ödeyerek kullanabildi. İsteyen ortaklarımıza 125 bin TL kredi veren tek kooperatif olmanın gururunu yaşadık" dedi.
Aktaş, "Kooperatif olarak hiçbir ortağımızın ve kefillerinin bankalarda protesto yaşamasını istemiyoruz. Kooperatif olarak ortaklarımdan tek isteyim var; kredi kartları, çek ve senetlerini gününde ödemelerini rica ediyorum" diye konuştu.
Daha sonra Kooperatif faaliyet, gelir ve gider raporları okunarak açık oylamaya sunuldu ve kabul edildi.
(VS-ERG-Y)

26.01.2013 13:18:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT