1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sargut, Ailenin Önemini Anlattı

Sargut, Ailenin Önemini Anlattı

Sargut, Ailenin Önemini Anlattı
A+A-

Araştırmacı Yazar Cemalnur Sargut Denizli'de ailenin önemini anlatan bir konferans verdi. Denizli Belediyesi, 'Ailemi Seviyorum' projesi kapsamında Araştırmacı Yazar Cemalnur Sargut'u vatandaşlarla

Araştırmacı Yazar Cemalnur Sargut Denizli'de ailenin önemini anlatan bir konferans verdi.
Denizli Belediyesi, 'Ailemi Seviyorum' projesi kapsamında Araştırmacı Yazar Cemalnur Sargut'u vatandaşlarla buluşturdu. Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 'Aile Olmak' konulu toplantıya özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Araştırmacı Yazar Sargut, Hz Muhammed'in aile yaşamından örnekler vererek başladığı konuşmasında aile olabilme konusunda yapılması gerekenleri anlattı.
Hz. Mevlana'nın, 'Evlilik el ele Allah'a gitmektir' sözünün aileyi anlatan önemli bir söz olduğunu belirten Sargut, "Evlilik el ele Allah'a gitmektir, eşlerin birbirine bakması değildir. Bizler eşlerimizin sıkıntılarını, dertlerini vakum gibi çekebilsek, Hz. Hatice makamındayız demektir. Toplumsal problemlerin, sosyal sıkıntıların aile olamamaktan kaynaklandığını bilmeliyiz. Dengede olan kainat bir bütündür ve bütünü koruyan her şey devamlılığı sağlar. Kaderin bize eş olarak seçtiği kişinin hata ve yanlışlarına dahi aldırmamayı hal haline getirmemiz gerekir. Evlilikte en önemli noktalardan biri de karı koca arasında fark olmamasıdır. İkisi de sorumluluk altındadır. Aile içinde mutlaka herkes vazifesini idrak etmeli ve iş bölümü yapmalıdır. Yani eşler birbirini hoş görmeli ve mutlaka birbirine destek olmayı öğrenmelidir" dedi.
(EV-SK-Y)

12.02.2013 13:58:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT