1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'sarayspor Özüne Döndü'

'sarayspor Özüne Döndü'

sarayspor Özüne Döndü
A+A-

28 Aralık 2012 tarihinde Bedri Varış başkanlığında yeni bir yönetim oluşturan Sarayspor, özüne dönmenin sevincini yaşıyor. Tamamı Umurbey Mahallesi'nde ikamet eden kişilerden oluşan yeni yönetim, kend

28 Aralık 2012 tarihinde Bedri Varış başkanlığında yeni bir yönetim oluşturan Sarayspor, özüne dönmenin sevincini yaşıyor. Tamamı Umurbey Mahallesi'nde ikamet eden kişilerden oluşan yeni yönetim, kendi imkânlarıyla ayakta durmaya çalışıyor.
Edirne'nin dezavantajlı olarak nitelendirilen mahallelerinden biri olan Umurbey'de kurulan ve kısa bir süre öncesine kadar bazı siyasi odakların güdümünde olan Sarayspor eski günlerine dönmenin sevincini yaşıyor. 2012'nin son günlerine doğru yeni bir yönetim oluşturan Sarayspor, önceki yönetim zamanında yapılan yardımlar dolayısıyla kendilerine yöneltilen eleştirilere aldırış etmeden yoluna devam ediyor.
'BİZDEN ÖNCEKİ YÖNETİM ZAMANINDA YAPILAN YARDIMLAR BİZE MAL EDİLMESİN'
Kulüp ikinci başkanı İrfan Eğribük, önceki yönetim döneminde yapılan yardımlardan ötürü kamuoyunda tepkiyle karşılandıklarını ancak göreve gelmeleriyle birlikte yardımların artık söz konusu olmadığını belirtti. Kendi imkânları doğrultusunda mahallede ikamet eden; işçi, taksici, bakkal, kahveci gibi esnafların bir araya gelip yönetim oluşturduklarını kaydeden Eğribük, "Bizden önceki yönetime yapılan yardımlar bize mal edilmesin. Bize şu an destek yok. Sadece devletin dezavantajlı çocuklara olan politikasından yola çıkılarak altyapıda oynayan oyuncularımıza destek var. A takımımıza yok. Biz, küme düşmemek için kadromuza kattığımız iki üniversite oyuncusuna kendi aramızda topladığımız 50 TL'yi haftalık olarak vererek kümede kalmaya çalışıyoruz" dedi.
'Roman' sözcüğünün Sarayspor adı altında kullanılmasına da tepki gösteren Eğribük, "Bizler Roman değil, kenar mahalleliyiz. Elimizden alınan Sarayspor'u geri almanın sevincini yaşıyoruz. Sarayspor yeniden küllerinden doğdu. Dolayısıyla yapılan yardımların bizim A takımımızla hiçbir alakası yok" dedi.
(ORA)

11.02.2013 14:52:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT