1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. ‘Sapık’ Polemiği Büyüyor

‘Sapık’ Polemiği Büyüyor

‘Sapık’ Polemiği Büyüyor
A+A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bakan Sema Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine tepki gösteren AKP İl Başkanı Zahir Soğanda’ya CHP İl Başkanı Mehmet Kurukçu’dan çok sert tepki geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik sarf ettiği sözlere tepki gösteren AKP İl Başkanı Zahir Soğanda ve Kadın Kolları Başkanı Havva Duran’a CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu yanıt verdi. 

KURUKÇU AKP’Lİ KADINLARA SESLENDİ

CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu, AKP’li kadınlara çağrı yaparak, “AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan’ın Gazetecilere, Ben de sizin bacak aranızı çekip gazeteye bastırsam ‘ sözünü, Sağlık eski bakanı Recep AKDAĞ’ın 'Tecavüze uğrayan doğursun, gerekirse devlet bakar' sözünü, AKP’nin insan haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı Ayhan Sefer Üstün’ün; "Tecavüzcü kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masumdur" Başbakan eski yardımcısı Bülent Arınç HDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan’a, “Sus, bir kadın olarak sus” Aile ve sosyal politikalar bakanı Sema Ramazanoğlu’nun; Çocuklara tecavüz edildiğinde “Bir kereden bir şey olmaz” sözünü; Unutmadık, Unutmayacağız. Fakat; Tüm bu açıklamalar yapılırken, AKP’li ablalarımızın nerde olduğunu sormak istiyorum… Ve merak ediyorum bu kadar talihsiz açıklamalar yapılırken neden tepkilerini ortaya koyamadılar… Şunun çok iyi bilinmesi lazım ki kadının yüceltildiği, değer verildiği tek adres Cumhuriyet Halk Partisidir. Bunun kanıtı 90 yıllık birikimimiz ve saygınlığımızdır. Bu yüzden AKP’li kadınları bundan sonra daha tutarlı ve samimi siyaset yapmaya davet ediyorum” dedi.

“ASIL AHLAKSIZLIK CİNSİ SAPIKLARA SAHİP ÇIKANLARDIR!”

AKP İl Başkanı Zahir Soğanda’nın basın açıklaması yalnızca sapıkları korumaya yönelik mağduriyet edebiyatı olduğunu anlatan Kurukçu, “Sayın Genel Başkanımın sözleri hiçbir şekilde cinselliği çağrıştıracak belden aşağı bir söz değildir.  AKP’li bakanın rüşvetçi, dolandırıcı olan ve halen ABD’de tutuklu bulunan şahıs için söylediği (Senin Önüne Yatarım) sözü nasıl ki Sana karşı yapılacak her şeyi ben önlerim anlamında söylenmiş ise Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözü de 45 çocuğa yapılan cinsel tecavüz için (Bir Defadan Bir şey Olmaz) sözüne karşı, Sen bu vakfın ve bu olayın önüne geçmek istiyorsun, o vakfı ve o tecavüzcüyü korumak istiyorsun anlamında söylenmiştir... Sayın genel başkanımızın AKP’li bakan Sema Ramazanoğlu’nun yaptığı milli ve manevi değerlerimize uygun olmayan ve bir tecavüzcüyü korumaya yönelik olarak sarf etmiş sözleri için söylenmiş bu sözleri çarpıtarak, sanki belden aşağı kullanılmış bir cümleymiş gibi ya da içerisinde hakaret varmış gibi lanse edilmeye çalışılması ahlaka, milli ve manevi değerlere, dine ve imana sığmaz” ifadelerini kullandı.

Cinsel sapıkları üzerinden kimsenin halkı kandıramayacağını vurgulayan Kurukçu, “Bu olayın vebali Sayın Kılıçdaroğlu’na değil etkili ve yetkili olan hükümete aittir. Cinsel tacizciler, cinsel sapıklar üzerinden mağduriyet edebiyatı yapanlar halkımızı kandıramaz. Hırsızlığın, fuhuşun, cinsel istismarın, cinsel tacizin, kadına şiddetin rekor düzeye ulaştığı ülkemizde bu olayların sorumluları elbette görevde bulunanlardır. AKP Van emanetçisinin Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında söylemiş olduğu çirkin sözlerini kendisine iade ediyorum. Ve genel başkanımıza yapılan çirkin suçlamayı şiddetle kınıyorum… Ayrıca açıklamasında CHP Van İl başkanlığımızın nasıl bir açıklama yapacağına yön vermeye çalışması da AKP Van emanetçisinin zavallılığıdır” diye konuştu. 

Wan Haber Merkezi

A+A-

HABERE YORUM KAT