1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şanlıurfaspor Yeni Tesislerine Kavuştu

Şanlıurfaspor Yeni Tesislerine Kavuştu

Şanlıurfaspor Yeni Tesislerine Kavuştu
A+A-

Uzun süredir tesis sorunu yaşayan PTT 1. Lig takımlarından Şanlıurfaspor yeni antrenman tesislerine kavuştu. Antalya kampından bugün dönen Şanlıurfaspor GAP Vadisi'nde yapılan yeni tesislerde ilk antr

Uzun süredir tesis sorunu yaşayan PTT 1. Lig takımlarından Şanlıurfaspor yeni antrenman tesislerine kavuştu. Antalya kampından bugün dönen Şanlıurfaspor GAP Vadisi'nde yapılan yeni tesislerde ilk antrenmanını yaptı.
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Şanlıurfaspor Yönetimi ve Yeni Yönetim Kurulu Başkan Adayı Fethi Şimşek Şanlıurfaspor'u yeni tesislerinde yalnız bırakmadı. GAP Vadisinde yeni antrenman tesislerinde takımı yalnız bırakmayan ve Şanlıurfaspor için devre arasında yoğun bir şekilde çalışan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfalıların takıma destek vermesini istedi. Güvenç, "Şanlıurfalılar takıma sahip çıksın, yensek de yenilsek de herkesi GAP Arena'da maça davet ediyorum. Hanımlarımız da maça gelsin. Birlik ve beraberlik içerisinde olalım. Küfürsüz, bağırtısız centilmen bir taraftar grubu istiyoruz. Devre arası tamamlanmak üzere Cumartesi günü Adanaspor ile ikinci yarının ilk maçını oynayacağız. Takıma başarılar diliyorum. Takımımız inşallah Urfa'nın yüzünü güldürecek sonuçlar alırlar. Devre arasında kongre kararı aldılar ve Urfalı iş adamları büyük bir külfetin altına girmeye razı oldular. Yeni yönetimin çatısı aşağı yukarı kuruldu. Urfalı iş adamı Fethi Şimşek yönetim kurulu başkanlığını kabul etti. Şanlıurfaspor kongre ile yeni ve güçlü bir kadro ile yeni döneme başlamış olacak" diye konuştu.

ŞANLIURFASPOR YABANCI TRANSFERİ YAPACAK
Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Bahri Kaya, takıma yabancı transferi yapacaklarını söyleyerek, "Erciyes maçından sonra Şanlıurfaspor'un yaşadığı bir süreç var. Bu süreç ayın 17'sinde sonuçlanacak inşallah. Bu süreçte eskisi yenisi, valimiz, bakanımız, bürokratlarımız Şanlıurfa'nın yanında Şanlıurfaspor için neler yapabiliriz diye uğraştı. Bu anlamda hepsine tek tek teşekkür etmek istiyorum. Şanlıurfaspor adına gereken her şey bugüne kadar yapılmıştır ve yapılmaya devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi yok. En önemlisi futbolcu arkadaşlarım bu inancı taşıyorlar. 28 Aralık'ta başlayan devre arası kampımız Antalya'da gerçekten çok iyi geçti. 13-14 oyuncuyla başladık daha sonra ilave oyuncular ile 18'i bulduk gerçekten iyi bir kamp dönemi ve iyi bir devre arası geçirdik. İlk yarıda bizle beraber olup yolumuzu ayırdığımız oyuncularımız vardı. Bir de ilk yarının sonunda bizden uzak olan bazı oyuncularımız ikinci yarıdan itibaren artık bizlerle olacak. Ayrıca benim inandığım ve güvendiğim 3 arkadaşımız daha bizlerle. Alt yapıdan aldığımız genç oyuncularımız Yunus, İzzet ve Emin ile 21 kişiyiz. Tabi en önemlisi eski ve yeni yönetimin ve Valimizin önderliğinde transfer çalışmalarımız devam ediyor. Alacağımız yerli oyuncular başka takımlarda yer bulduğu için yerli oyuncu transferi yapamıyoruz. Zaten biz de artık yerli oyuncu alamayacağız. Yeni transferler 30 ocak'a kadar tamamlanacaktır" ifadelerini kullandı.

"YUVAMIZA GERİ DÖNDÜK"
Devre arasında Antalya'da kampa giren takımın Şanlıurfa'yı çok özlediğini söyleyen Teknik Direktör Bahri Kaya, "Yuvamıza geri döndük. Takım olarak Şanlıurfa'yı çok özledik. Urfa'ya geldiğimiz bugün hem güzel bir kalabalıkla karşılaştık başta valimiz, emniyet müdürümüz ve bütün yöneticilerin hepsi burada. Güzel bir karşılama ve güzel bir ilk gün oldu. Futbolcu arkadaşlarım yeni tesislerde ilk antrenmanlarını yapıyor. Bundan sonra inşallah GAP Arena'da idman yapmayacağız. Orayı bozmayacağız" şeklinde konuştu.
Daha sonra antrenman yapan takıma ve tesislere gelen konuklara baklava dağıtıldı.
(RÇ-BÇ-S)

14.01.2013 17:56:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT