1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şanlıurfa'da Sahte Savcı Ve Polis Operasyonu: 5 Gözaltı

Şanlıurfa'da Sahte Savcı Ve Polis Operasyonu: 5 Gözaltı

Şanlıurfada Sahte Savcı Ve Polis Operasyonu: 5 Gözaltı
A+A-

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran 5 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da ikamet

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü ekiplerince düzenlenen operasyonda, kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp vatandaşları dolandıran 5 kişi gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da ikamet eden 5 kişi, Tekirdağ, Ankara ve Şanlıurfa'da vatandaşları arayıp kendilerini savcı ve polis olarak tanıtarak hesaplarına para yatırmalarını istedi. Vatandaşların şikayeti üzerine teknik ve fiziki takibe alınan 5 şahıs, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Hırsızlık ve Yan Kesicilik ekiplerince PTT'den para çekerken yakalandı. Sahte savcı ve polislerin, dolandırdıkları kişilerden toplam 50 bin TL aldıkları öğrenildi. Daha önce de çeşitli suçlardan sabıkaları bulunan F.G., F.D., İ.Ö., İ.B. ve M.G., Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolleri yapıldıktan sonra adliyeye sevk edildi. Ayrıca zanlılardan F.G.'nin, yeğeninin kimliğini kullanarak para çektiği öğrenildi.
(RÇ-SO-Y)

31.01.2013 15:14:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT