1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şanlıurfa'da "hayat Boyu Öğrenmenin Gelişmesi" Projesi

Şanlıurfa'da "hayat Boyu Öğrenmenin Gelişmesi" Projesi

Şanlıurfada hayat Boyu Öğrenmenin Gelişmesi Projesi
A+A-

Şanlıurfa'da "Hayat boyu Öğrenmenin Gelişmesi" projesi kapsamında toplantı düzenlendi. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, Proje Bölge Müdürü Kadir Tuzlak, Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakült

Şanlıurfa'da "Hayat boyu Öğrenmenin Gelişmesi" projesi kapsamında toplantı düzenlendi.
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, Proje Bölge Müdürü Kadir Tuzlak, Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Paşa Ayas, Gaziantep, Kahramanmaraş gibi illerin Valilik Proje Ofisi yetkilileri ile Ticaret Sanayi Odası ve İş Kur İl Temsilcilerinin katıldığı toplantı iki gün sürecek.
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Aslıhan, "İnsanoğlu doğumundan itibaren ölümüne kadar eğitimle iç içedir. Öğrenme, insanla beraber var olan ve süren bir anlayıştır. Hayat boyu öğrenmenin her diliminde, her anında yer almalıyız. Eğitim camiasının birleşenleriyle hayat boyu öğrenme sürecini süratle devam ettiriyoruz" dedi.
Daha sonra Şube Müdürü Aslıhan, mesleki eğitim dışında her çeşit yetişkin ve yaygın eğitim üzerinde de odaklandıklarına değindi. Hüseyin Aslıhan, programın hedef kitlesinin yaygın öğretim içerisindeki öğrenci, öğretmen, eğitmen ve diğer personel ile yetişkin eğitimi alanındaki eğitim kurumlarını kapsadığına dikkat çekti. Aslıhan, programın ülkeler arası ortaklıklar ve ağlar kurarak, yaygın eğitim kurumları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları, araştırma merkezleri, danışmanlık ve bilgi-iletişim kuruluşları, özel kuruluşlar ve yüksek öğrenim kurumlarına, projeler çerçevesinde birlikte çalışma imkanı sunması gerektiğini de söyledi.
Açılış konuşmaların ardından, Bilkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Paşa Ayas tarafından proje ile ilgili bir sunum yapıldı.
(RÇ-OK-Y)

08.01.2013 11:31:01 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT