1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şanlıurfa'da Hasta Yakını Doktoru Darp Etti

Şanlıurfa'da Hasta Yakını Doktoru Darp Etti

Şanlıurfada Hasta Yakını Doktoru Darp Etti
A+A-

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir doktorun hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi. Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meyda

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan bir doktorun hasta yakınları tarafından darp edildiği iddia edildi.
Olay, akşam saatlerinde Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, hastanede görev yapan pratisyen doktor O.D., akciğer rahatsızlığı şikayetiyle servise gelen bir bayanın yakını tarafından darp edildi. Doktoru darp ettiği iddia edilen İ.Ç. gözaltına alındı. Olayın duyulması üzerine hasta yakınları hastaneye gelirken şiddete maruz kalan doktor herhangi bir açıklama yapmadan hastaneden ayrıldı.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan Türk Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Selami Balcı, sağlıkta şiddetin Türkiye gündeminden hiç düşmediğini söyledi. Balcı, "Akşam saatlerinde hastaneye gelen bir hasta yakını maalesef Dr. O.D'yi darp etmiştir. Doktor bey, hastaya bakıp, ilaç yazarken hasta yakını doktor sen benimle niye konuşmuyorsun, benimle niye fazla ilgilenmiyorsun diyerek kendisini darp ediyor. Sağlıkta şiddet Türkiye'nin gündeminde hiç düşmedi böyle giderse düşmeyeceği gözüküyor. Doktor beyin sağlık durumu iyi ancak psikolojisi bozuldu" diye konuştu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
(RÇ-ÖK-Y)

10.02.2013 09:27:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT