1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanko Sanat Galerisi'nde Fotoğraf Sergisi

Sanko Sanat Galerisi'nde Fotoğraf Sergisi

Sanko Sanat Galerisinde Fotoğraf Sergisi
A+A-

Fotoğraf sanatçısı Ersun Can'in Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı sergisi sürüyor. Sanatçının 39 eserinin yer aldığı üçüncü sergisi, 8 Şubat'a kadar sanatseverleri bekliyor. Serginin 6-7 yıllık çalış

Fotoğraf sanatçısı Ersun Can'in Sanko Sanat Galerisi'nde açtığı sergisi sürüyor. Sanatçının 39 eserinin yer aldığı üçüncü sergisi, 8 Şubat'a kadar sanatseverleri bekliyor.
Serginin 6-7 yıllık çalışmanın ürünü olduğunu belirten tekstil mühendisi Can, işi gereği gittiği birçok yerde çektiği fotoğrafları paylaşmaktan hoşlandığını söyledi. Can, bu sergiyi, insanların belki göremedikleri, gidemedikleri yerleri onlara göstermek amacıyla hazırladığını ifade ederek, fotoğraf çekimlerinde gittiği şehirler ve ülkelerdeki tarihi yapılar ve mimari eserlerin ilgi alanı olduğunu kaydetti. Tarihi güzellikleri insanlarla bağdaştırarak sergilediğini anlatan Can, daha önce Kuşadası ve İstanbul'da sergi açtığını sözlerine ekledi. Ersun Can, fotoğraf çekimlerinde neden 'insan ve tarih' üzerine odaklandığını ise şöyle dile getirdi, "Ören yerlerini ve tarihi mekanları dolaşırken birden aklıma gelen bir düşünce, beni 'insan ve tarih' başlığında oluşan bu fotoğraf çalışması konusunda heyecanlandırmaya yetti. Binlerce yıl öncesinde yaşamış medeniyetlerin sanat ve sanatçıya verdiği önem ve bu eserlere hala günümüzde hayranlıkla bakabiliyor olmamız, bende ayrı bir heyecan konusudur. 'İnsan ve tarih' isimli fotoğraf sergisiyle bugün yaşadığımız bu tarih yolculuğunda nereden nerelere geldiğimizi sorgulamak inanıyorum ki hepimizin ortak görüşü olacaktır" dedi.
1971 yılında İstanbul'da doğan Ersun Can, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil bölümünü bitirdi. Ersun Can, 5 yıl önce fotoğraf çekme merakını gidermek için satın aldığı makinayla fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğraf çekerken, ''Hayat karmaşası içinde sadeliği aramak'' prensibini benimseyen sanatçı Can, yoluna aynı prensibin eşliğinde devam ediyor. Can'ın, Sanko Park Alışveriş Merkezi 3'üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi'ndeki sergisi, 8 Şubat'a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.
(HD-ÖK-Y)

03.02.2013 17:01:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT