1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanayicilere Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı Recep Çelik Siirt

Sanayicilere Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı Recep Çelik Siirt

Sanayicilere Yıllık İşletme Cetveli Uyarısı  Recep Çelik    Siirt
A+A-

Siirt Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nce sanayi sicil belgesi alan işletmelerden bir önceki yıla ait faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvelini 30 Nisan 2013 tarihine kadar vermeyenlere pa

Siirt Bilim, Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nce sanayi sicil belgesi alan işletmelerden bir önceki yıla ait faaliyetlerini gösteren yıllık işletme cetvelini 30 Nisan 2013 tarihine kadar vermeyenlere para cezası uygulanacağı belirtildi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nden yapılan duyuruda, 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu'nun 5. maddesi gereğince sanayi sicil belgesi alan firmaların bir yıllık faaliyetlerini gösterir yıllık işletme cetvelini her yıl Nisan ayı sonuna kadar Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlükleri'ne vermelerinin zorunlu olduğu belirtildi. Açıklamada, "Bu nedenle yıllık işletme cetvelinin 2012 yılını kapsayacak şekilde kanuni süresi içerisinde verilmesi gerekmekte olup, yıllık işletme cetvelini süresi içerisinde vermeyen sanayi işletmelerine aynı kanunun 9. maddesi uyarınca 731 lira idari para cezası uygulanacaktır. Sanayi siciline kayıtlı işletmeler, yıllık işletme cetvellerini Bakanlığımız web sayfasında e-hizmetler bölümünde bulunan 'yıllık işletme cetvelleri' menüsünü kullanarak verebilir veya 2. maddede belirtilen 'yıllık işletme cetvelini' ve aynı sayfada yer alan 'anket' formunu doldurarak bir dilekçe ekinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'ne verebilirler. İşletme cetvelinde kapasite ve fiili üretim miktar birimlerinin, ürün kodu birimi ile aynı olması zorunludur. İlimizdeki firmaların cezai duruma düşmemeleri için yıllık işletme cetvelini süresi içerisinde vermeleri önemle duyurulur" denildi.
(RÇ-YRT-CC-Y)

15.02.2013 14:38:42 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT