1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanayi Mahallesi'ne Konak Yapılıyor

Sanayi Mahallesi'ne Konak Yapılıyor

Sanayi Mahallesine Konak Yapılıyor
A+A-

İzmit Belediyesi Sanayi Mahallesi'ne Mahalle Konağı'nın temelini attı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen temel atma törenine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Ak Parti İ

İzmit Belediyesi Sanayi Mahallesi'ne Mahalle Konağı'nın temelini attı. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen temel atma törenine İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Sanayi Mahalle Muhtarı Osman Çilingir ve çok sayıda vatandaş katıldı.
İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Sanayi Mahallesi'ndeki konağın temel atma töreninde yaptığı konuşmada, bugüne kadar çeşitli mahallerde 15 mahalle konakları açmış olmalarına rağmen, Sanayi Mahallesi'nde temeli atılan mahalle konağının diğer örneklerinden daha farklı olacağını söyledi. "Sanayi Mahallesi'nde yapılacak olan mahalle konağı bugüne kadar yapılanlardan farklı olacak" diyen Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Mimarisi ile tam bir konak görünümüne sahip olacak yapıda muhtarlık odası, kurs yerleri, tahsilat merkezi, emekli odası gibi ihtiyaç duyduğumuz önemli şeylerin karşılığını bulacağız. Konak zemin kat toplam 260 metrekare, normal kat 307 metrekare kullanım alanına sahip olacak. İçerisinde 2 adet kurs odası, tahsilat merkezleri, muhtarlık odası, emekli odası, bekleme salonu, çok amaçlı salon bulunacak. Konağı 210 günde tamamlamayı hedefliyoruz. Mahalle Konağımız şimdiden hayırlı olsun." Sanayi Mahallesi Mahalle Konağı'nın temeli açılış konuşmalarının ve duaların ardından protokolün katılımı ile atıldı.
(MA-MA)

14.02.2013 11:35:20 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT