1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanayi Esnafına Dükkanları Teslim Edildi

Sanayi Esnafına Dükkanları Teslim Edildi

Sanayi Esnafına Dükkanları Teslim Edildi
A+A-

Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 4 Eylül Sanayi Sitesi'ne yapılan 60 dükkan, düzenlenen tören ile esnaflara teslim edildi. Sivas Belediyesi tarafından Eski S

Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 4 Eylül Sanayi Sitesi'ne yapılan 60 dükkan, düzenlenen tören ile esnaflara teslim edildi.
Sivas Belediyesi tarafından Eski Sanayi'de başlatılan kentsel dönüşüm projesi kapsamında belediye şirketi Özbelsan A. Ş. aracılığıyla yaptırılan 120 metrekarelik kullanabilir dükkanlar, yapılan tören ile esnaflara teslim edildi. Anahtar teslim töreninde konuşan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, esnaflarının yeni dükkanlara hayırlı olması ve kendilerine bol kazançlar getirmesi temennisinde bulundu. Ürgüp, "Biz kim bu şehre taş koyduysa ona engel olmadık, aksine destek olduk. Bize kentsel dönüşüm projesini başlatamazlar dediler. Bu iş biraz cesaret işidir. Biz hem cesaretimiz ve hem de biraz akıl ile kentsel dönüşümü başlattık. Bu kentsel dönüşüm kapsamında da belediye şirketimiz Özbelsan A. Ş. tarafından dükkanların inşaatını başlattık. İlk etapta 60 dükkanı bitirdik. 104 dükkan daha yapıp teslim edeceğiz. Esnaflarımıza 63 bin TL'den dükkanları satışa sunduk. Tabi Özbelsan A. Ş.'nin burada 2 bin 500 TL'lik bir cüzi karı vardır. Biz esnaflarımızın işi kolaylaşsın diye yarısını peşin ve diğer yarısını da aylara bölerek ödemelerini şirketimizden istedik. Şimdi ise burada site yapmak isteyen yüklenici firmalarımız var. Bunlarla da görüşmeler yapıp değerlendirip burada yeni dükkanlar inşa edeceğiz" ifadelerini kullandı. Kendisine eleştiride bulunan hiçbir esnafa da tepkisinin olmadığını belirten Ürgüp, kendilerinin ciddi bir tavır takınmadıklarını, sadece kararlı olduklarını ve bu kararlılıkla devam edeceklerini esnaflara ise hakkını helal ettiğini söyledi. Esnaflar adına konuşan İbrahim Kağızman ise, kendisinin önceden kiracı olduğunu ve belediye sayesinde dükkan sahibi olduğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmalarının ardından esnaflara tapu ve anahtar teslimi yapıldı.
Programa Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Aytekin Kulmaç, Özbelisan A. Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun, Tenekeciler Odaları Birliği Başkanı Ömer Işık, Tesviyeciler Odası Başkanı Hakan Demirgil de katıldı.
(BG-TB-AÖ-Y)

04.01.2013 16:46:28 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT