1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanayi Esnafı Çözüm İstiyor

Sanayi Esnafı Çözüm İstiyor

Sanayi Esnafı Çözüm İstiyor
A+A-

Şanlıurfa'da, Aşağı Sanayi Sitesi esnafı, 238 dönüm alanda 5 katlı iş merkezi kurulmasını ve inşaatı kendilerinin yapmalarını istiyor. 1994 yılından bu yana hukuki mücadele veren sanayi esnafı, "Yı

Şanlıurfa'da, Aşağı Sanayi Sitesi esnafı, 238 dönüm alanda 5 katlı iş merkezi kurulmasını ve inşaatı kendilerinin yapmalarını istiyor.
1994 yılından bu yana hukuki mücadele veren sanayi esnafı, "Yıllardır burada vatandaşa hizmet veriyoruz. Kentsel dönüşüm kapsamında 238 dönüm alanımız haram olmak üzere. Bizim burada istediğimiz esnaflar olarak bir araya gelip 5 katlı iş merkezini kurup, kendi imkanlarımız doğrultusunda yapmaktır. Şu an esnaf mahvolmuş durumda. Bir dönem aşağı sanayi ikiye bölündü yukarı sanayiye çıktı. Hem aşağı, hem de yukarı esnaf iş yapamaz durumda, ekmek kazanamıyor. Yeni sanayi kurduk 10 milyonluk, yine kendi imkanımızla yaptık. Ona da destek yerine köstek oluyorlar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz kim bize yardım edecek? Yetkililerden isteğimiz gelsinler bir araya gelelim, hemfikir olalım" diyerek yardım istedi.
(MUD-SO-Y)

07.02.2013 17:00:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT