1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanatkâr Dedenin Yaptığı Portre O Salona Asıldı Torunu Mutlu Oldu

Sanatkâr Dedenin Yaptığı Portre O Salona Asıldı Torunu Mutlu Oldu

Sanatkâr Dedenin Yaptığı Portre O Salona Asıldı Torunu Mutlu Oldu
A+A-

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nun yapıldığı salona asılan İbrahim Çallı imzalı Atatürk portresi, torunu Yaşar Çallı'yı mutlu etti. Yaşar Çallı, En güzel Atatürk portresini rahmetli dedem İbrahim Çallı çizerdi dedi. Ayrıntılar H

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki Atatürk portresini yapan ressamın torunu Yaşar Çallı, "Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.
 
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Bakanlar Kurulu'na başkanlık ettiği salona asılan İbrahim Çallı imzalı Atatürk portresi, ressamın Ankara'da yaşayan torunu Yaşar Çallı'yı memnun etti.
 
Torun Yaşar Çallı, "En güzel Atatürk portresini rahmetli dedem İbrahim Çallı çizerdi. Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda başlayan Bakanlar Kurulu toplantısının yapıldığı salona asılan ressam İbrahim Çallı imzalı tablo gözden kaçmadı.
 
TBMM'de 25 yıl sanat danışmanlığı yapan ve portrenin asılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirten torun Yaşar Çallı kendisine telefonla ulaşan DHA muhabirine, "En güzel Atatürk portresini rahmetli dedem İbrahim Çallı çizerdi. Portrenin asılmasına çok mutlu oldum. Gereken de, etik olan da buydu zaten. Umuyorum o portrenin önüne oturanlar laik cumhuriyetin temel değerlerinden taviz vermezler. Laik cumhuriyetin ilkelerine bağlı kalırlar" dedi.
 
Yaşar Çallı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı için talep olması durumunda hiçbir ücret talep etmeden Atatürk portresi yapacağını da sözlerine ekledi. 
 
kaynak: DHA

 

A+A-

HABERE YORUM KAT