1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanatçı Ferdi Özbeğen'in Vefatı

Sanatçı Ferdi Özbeğen'in Vefatı

Sanatçı Ferdi Özbeğenin Vefatı
A+A-

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Sanat dünyası sevilen bir ismini daha kaybetti" dedi. Hisarcıklıoğlu, sanatçı Ferdi Özb

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek, "Sanat dünyası sevilen bir ismini daha kaybetti" dedi.
Hisarcıklıoğlu, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatına dolayısıyla yayınladığı mesajında şunları kaydetti:
"Bir döneme damgasını vuran sanat dünyamızın sevilen ismi Ferdi Özbeğen'in, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzdü. Ferdi Özbeğen, sanatı ve beyefendiliği ile Türk halkının gönlünde taht kurmuş, müstesna bir değerdi. 1965 yılında katıldığı Altın Mikrofon yarışmasıyla adını duyuran Özbeğen, müzik yaşantısı boyunca 28 tane albüm yaparak, dillerden düşmeyen şarkılarla halkın sevgisini kazanmış ve aldığı çok sayıda ödül ile bunu taçlandırmıştır. Türk iş dünyası adına, kendisine Yüce Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."
(TB-ÖZ-Y)

30.01.2013 16:50:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT