1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sanatçı Ferdi Özbeğen'in Vefatı

Sanatçı Ferdi Özbeğen'in Vefatı

Sanatçı Ferdi Özbeğenin Vefatı
A+A-

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, "Özbeğen, Türk halkının gönlünde taht kurmuş, yeri kolay kolay doldurulamayacak, müstesna

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatı dolayısıyla yayımladığı taziye mesajında, "Özbeğen, Türk halkının gönlünde taht kurmuş, yeri kolay kolay doldurulamayacak, müstesna bir değerdi" dedi.
Bakan Çelik, sanatçı Ferdi Özbeğen'in vefatı dolayısıyla taziye mesajı yayımladı. Çelik, mesajında şunları kaydetti:
"Değerli sanatçı ve müzik adamı, usta piyanist Ferdi Özbeğen'in acı kaybını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. 1965 yılında katıldığı 'Altın Mikrofon' yarışması ile başladığı görkemli müzik yaşantısını çok sayıda ödül ve dillerden düşmeyen şarkılarla süsleyen Ferdi Özbeğen sadece sanatıyla değil, örnek beyefendiliği ve saygın duruşu ile de Türk halkının gönlünde taht kurmuş, yeri kolay kolay doldurulamayacak, müstesna bir değerdi. Şarkılarında elinde kandil, vefa ve dost arasa da gerçek hayatta kuşkusuz onu seven, sayan çok sayıda vefalı dosta sahip olduğuna emin olduğum sevgili Ferdi Özbeğen'e yüce Allah'tan sonsuz rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun."
(SU-ÖZ-Y)

29.01.2013 16:42:23 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT