1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sanat Sokağı Yeniden Rehabilite Edilecek

Sanat Sokağı Yeniden Rehabilite Edilecek

Sanat Sokağı Yeniden Rehabilite Edilecek
A+A-

Van Belediyesi Meclisi, yılın son meclis toplantısında bir araya gelerek, gündemindeki maddeleri görüşmeye başladı. Bütçe görüşmelerinin yapılacağı meclis toplantısı 20 gün sürecek. Van Belediye Ba

Van Belediyesi Meclisi, yılın son meclis toplantısında bir araya gelerek, gündemindeki maddeleri görüşmeye başladı.
Bütçe görüşmelerinin yapılacağı meclis toplantısı 20 gün sürecek. Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi başkanlığında başlayan ilk toplantıda bütçe görüşmeleri dışında verilen önergeler görüşüldü. Gündemin ilk maddesi Muradiye Belediyesi'nin yardım talebi oldu. Gündem maddesine ilişkin söz alan Belediye Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay, "Bugüne kadar Muradiye Belediyesi'ne yardım etmemiştik, bu vesileyle bu ilk olur. İstenilen malzeme ise belediyemiz için külfet getirmeyen taleptir. Arkadaşlarımızın kararı ile bu gündem maddesinin kabul görmesini talep ediyorum" dedi.
Talebin oy birliğiyle kabul edilmesinin ardından gündemin bir diğer maddesi ise Sanat Sokağı'nın yeniden dizayn edilmesi konusu oldu. Sanat Sokağı'nda yeni bir çalışma yapılması için verilen önerge, meclisin görüşüne sunuldu. Konu ile ilgili konuşan Belediye Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay, "Sanat Sokağı adına ters düşen bir görüntü sergilenmektedir. Burada şu ana kadar önemli bir çalışma yapıldı, ancak rehabilitesi için bir çalışma yapılmadı. Sanat Sokağı'nın arındırılması, kitap okuma alanlarının yapılması gibi çalışmalar yapılması gerekiyor. Sanat Sokağı adına yakışır bir şekilde hizmet vermesi gerekiyor" dedi.
Sanat Sokağı'nda yapılacak çalışmalarla ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne meclis oy birliği ile yetki verdi.
(MSA-Y)

05.12.2012 15:57:57 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT