1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Samulaş Ekibi Çin'de

Samulaş Ekibi Çin'de

Samulaş Ekibi Çinde
A+A-

Hafif raylı sistem işletmecisi SAMULAŞ A.Ş. ile Çinli CNR firması arasında imzalanan 5 adet hafif raylı sistem aracı alım işi ile ilgili tasarım konsepti toplantılarına katılmak için Mekanik Bakım Şef

Hafif raylı sistem işletmecisi SAMULAŞ A.Ş. ile Çinli CNR firması arasında imzalanan 5 adet hafif raylı sistem aracı alım işi ile ilgili tasarım konsepti toplantılarına katılmak için Mekanik Bakım Şefi Ziya Kalafat ve Elektrik Bakım Şefi Ümit Bostancı Çin'e gitti.
Üretici firma CNR'ın tesislerinde yapılan toplantılarda; araçlara ait alt sistem ve ekipmanları ile ilgili konsept tasarımlarına ilişkin konular görüşüldü. Bu görüşmelerin çok verimli geçtiğini belirten SAMULAŞ yetkilileri, toplantılar sayesinde CNR firması ile yeni araçların üretim prosedürü yönünde önemli ölçüde yol kat ettiklerini söylediler.
Çinli CNR firmasının bahar aylarında tasarımı tamamlaması ve onaya sunmaları bekleniyor. Asıl imalatın ise yaz aylarında başlaması ve yıl sonuna doğru ilk 40 metrelik tramvayın Samsunluların hizmetine girmesi planlanıyor.
(SAM-SLH-Y)

14.02.2013 12:44:17 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT