1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Samsunlu Mucit 'sihirbaz Küresi' İcat Etti

Samsunlu Mucit 'sihirbaz Küresi' İcat Etti

Samsunlu Mucit sihirbaz Küresi İcat Etti
A+A-

Samsunlu mucit olarak bilinen Mustafa Yiğit, Sihirbaz Küresi icat etti. Elektronik alanda çalışmalar yapan Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit

Samsunlu mucit olarak bilinen Mustafa Yiğit, Sihirbaz Küresi icat etti.
Elektronik alanda çalışmalar yapan Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit, sihirbazların işini kolaylaştıracak yeni bir keşfe daha imza attı. Yaptığı icada 'Sihirbaz Küresi' adını veren Yiğit, geliştirdiği cihazla ilizyonist ve sihirbazların işini kolaylaştıracağını söyledi.
Sihirbaz Küresi'nin üzerine elini koyan Yiğit, başka hiçbir şeye dokunmadan ışıkları açıyor ve ateş çıkartıyor.
Yaptığı icad hakkında bilgi veren Mustafa Yiğit, "Bu projedeki nedenim insan vücudundaki elektriği açığa çıkartıp, lamba yakma devresi olarak kullanmak. Yanan ışık ile küre arasında bağlantı yok. Bu icatla uğraşırken, asabi insanlarda elektriğin daha da yoğunlaştığını gördük. Bununla her şeyi hareket ettirebiliriz. Bunu küre haline getirmemin sebebi de ilizyonist ve sihirbazların yapmış olduğu işlerin bilimsel olarak bir açıklaması olarak görüyoruz. Bu sadece bir lambayı açmıyor. Aynı zamanda çekmeceleri açıp kapatabilir, kapıları açıp kapatabilir, gerekirse ateş bile çıkartabiliriz. Bu yapmış olduğumuz sistem herhangi bir nesneyi görüp de yanan bir ışık ile ilgisi yok. Tamamen insandan aldığı elektrik ile çalışır. Cansız hiçbir nesne ile çalışmamaktadır" dedi.
(GKH-MAY-Y)

30.12.2012 15:09:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT