1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Samsung TV'lere Tizen İşletim Sistemi Geliyor. Akıllı Televizyon !

Samsung TV'lere Tizen İşletim Sistemi Geliyor. Akıllı Televizyon !

Samsung TV'lere Tizen İşletim Sistemi Geliyor. Akıllı Televizyon !
A+A-

Bildiğiniz üzere Tizen işletim sistemi akıllı telefonlarda kkullanılmak üzere tasarlanmıştı lakin bu işletim sistemi bir türlü akıllı telefonlara ulaşamadı. Çözüm Samsung'un yeni TV'lerinde...

Samsung'un sürekli çıkarmayı ertelediği Tizen işletim sistemli telefonları en son olarak Hindistan'da ertelenmiş, bu durum 2014 yılında yeni girmiş olduğumuz Ocak 2015'e ertelendi. Fakar Güney Kore'li Samsung şirketi Tizen'den vazgeçmiyor. Akıllı telefonlarda tanıtıma sunamadığı işletim sistemi yeni TV'lerde kullanıma sunacak.

 

Samsung bu işletim sistemindeki değişikliklerle birlikte Tizen işletim sistemli TV'lerin diğer cihazlara çok daha kolay bağlanabileceği görüşünde. Medya içerikleri ve diğer veriler mobil ve tablet cihazlardan birisine Wi-Fi Direct ile gönderilebilecek.Bluetooth üzerinden bağlantı kurulacak olan TV ile, cihazlar TV kapalı dahi olsa Canlı yayın izleyebiilecek.

 

Samsung'un yeni Tizen işletim sistemli TV modelleri ile ilgili fiyatlar, detaylar, teknik analizler ve çıkış tarihi gibi bilgiler henüz paylaşılmadı. Bu bilgiler gelecek haftaki CES fuarında belirlenecek.

A+A-

HABERE YORUM KAT