1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Samsung Galaxy S6 hakkında Süper İddi! S6 TouchWiz'le Gelecek

Samsung Galaxy S6 hakkında Süper İddi! S6 TouchWiz'le Gelecek

Samsung Galaxy S6 hakkında Süper İddi! S6 TouchWiz'le Gelecek
A+A-

Dünya teknoloji devi olan Samsung son nesil üretim olan Galaxy S6 ile bir çok yeniliği kullanıcı ile tanıştırmayı hedefliyor. Samsung'un ünlü arayüzü TouchWiz'in 64 Bitlik sürümünü S6'yla beraber kullanıma sunacağı iddiası teknoloji sektörüne bomba gibi d

Dünya teknoloji devi olan Samsung son nesil üretim olan Galaxy S6 ile bir çok yeniliği kullanıcı ile tanıştırmayı hedefliyor. Samsung'un ünlü arayüzü TouchWiz'in 64 Bitlik sürümünü S6'yla beraber kullanıma sunacağı iddiası teknoloji sektörüne bomba gibi düştü. Herkesin merakla beklediği Samsung Galaxy s6 ile ilgili müthiş iddia.

Dünya Mobil Kongresi 2015'te tanıtılması beklenen yeni Samsung üst seviye akıllı telefonu Galaxy S6 hakkında sızıntıların ardı arkası kesilmiyor. Geçtiğimiz günlerde kamerayla ilgili gelen bilgilerin ardından, bugün de Samsung'un ünlü arayüzü TouchWiz'in 64 Bitlik sürümünü S6'yla beraber kullanıma sunacağı bilgisi geldi.

 
Satışları Galaxy S5 modeliyle istediği gibi gitmeyen ve karından zarar eden şirket, bu modele büyük ümit bağlamış durumda. Teknik olarak dolu dolu bir cihaz olarak beklenen Galaxy S6, gerek donanım gerekse yazılım tarafında büyük bir rekabete hazırlanıyor. Yazılım tarafında ise ünlü olmasının yanında, yavaşlama ve şişme sorunlarıyla da bilinen TouchWiz arayüzü 64 Bit'e uygun olarak tekrar yazılarak, yavaşlamaların önüne geçilmek isteniyor. Geliştirilmesinde Samsung'un da bulunduğu 64 Bitlik Exynos serisi işlemcilerle ise, yeni arayüzün daha hızlı çalışacağı belirtiliyor.

TouchWiz, son sürümlerinde her ne kadar performans olarak derlenip toparlansa da, 64 Bit'e geçiş süreci açısından, olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir. Cihazın içindeki RAM ve diğer bileşenlerle daha hızlı iletişim kurabilecek olan TouchWiz, umarız beklentileri karşılayabilir. / Tamindir

A+A-

HABERE YORUM KAT