1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Samsun'da Ödüllü Satranç Turnuvası

Samsun'da Ödüllü Satranç Turnuvası

Samsunda Ödüllü Satranç Turnuvası
A+A-

Atakum Belediyesi Satranç Kulübü, 15 farklı ilden 174 oyuncunun katılımlarıyla ödüllü satranç turnuvası düzenledi. Atakum Belediyesi Altınkum Sosyal Tesisleri'nde 18-20 Ocak 2013 tarihleri arasında

Atakum Belediyesi Satranç Kulübü, 15 farklı ilden 174 oyuncunun katılımlarıyla ödüllü satranç turnuvası düzenledi.
Atakum Belediyesi Altınkum Sosyal Tesisleri'nde 18-20 Ocak 2013 tarihleri arasında düzenlenen ödüllü satranç turnuvasında 15 farklı ilden 6 ila 60 yaş arası 174 oyuncu katıldı. Türkiye'de son yıllarda Satranca büyük bir ilgi olduğunu söyleyen Atakum Belediyesi Satranç Kulübü Başkanı Hayrettin Yılmaz, satranç oyununu Karadeniz'de ve Samsun'da yaygın hale getirmek için çalışmalar sürdürdüklerini söyledi. Yılmaz, "Satranç ülkemizde son yıllarda iyice rağbet görmeye başladı. Dış ülkelerde bu strateji oyunu zorunlu bir ders ve çocuklara 4 ya da 5 yaşında öğretilmeye başlanılıyor. Ülkemizde de bu bağlamda biz her yaş gruplarını satranca yöneltmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 18-20 Ocak tarihleri arasında düzenlediğimiz ödüllü satranç turnuvasına gösterilen ilgiliden memnunuz. Bu sayıyı daha da arttırmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Ülkemizde bu tarz turnuvaların düzenlenmesi için fazla bir alan yok. Türkiye Satranç Federasyonu bu anlamda ülke genelinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu yarışmamızda ilk 10'a giren tüm katılımcılarımıza çeşitli ödüller vereceğiz. Ayrıca bu alanın bize tahsis edilmesinde büyük emeği olan belediye başkanımız Metin Burma'ya çok teşekkür ediyorum" dedi.
A, B ve C gruplarından 6 yaş ile 60 yaş arası katılımın olduğu turnuvayı 10 hakem takip ederken, her oyuncunun yapacağı 7 maç sonrasında, topladığı puanlarla sıralamada yer alacağı bildirildi.
(HAK-SLH-Y)

18.01.2013 15:29:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT