1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsun'da 415 Polise 2. Şark Görevi Çıktı

Samsun'da 415 Polise 2. Şark Görevi Çıktı

Samsunda 415 Polise 2. Şark Görevi Çıktı
A+A-

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile ilçelerde görevli aralarında emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve kısım amirlerinin de bulunduğu toplam 415 polise zorunlu 2. şark görevi çıktı. İçişleri Ba

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile ilçelerde görevli aralarında emniyet müdür yardımcıları, şube müdürleri ve kısım amirlerinin de bulunduğu toplam 415 polise zorunlu 2. şark görevi çıktı.
İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge doğrultusunda terör riski ve toplumsal olayların yoğun olduğu Doğu-Güneydoğu Anadolu'ya tecrübeli polis takviyesi yapmak için atama sisteminin değişmesi üzerine daha önce bir kez şark görevi yapıp batıda 15 yılını dolduran polislere ikinci şart hizmeti zorunluluğu getirildi. Samsun'da 2'si emniyet müdür yardımcısı olmak üzere 262'si Samsun İl Emniyet Müdürlüğü'ndeki çeşitli şube müdürlükleri ile 151'i ilçelerde olmak üzere toplam 415 polise ikinci şart görevi çıktı. Şark hizmeti çıkan polislerin kimlikleri belirlenip kendilerine bilgi verildi. Özellikle çocukları Samsun'da öğrenim gören polisler ise kara kara düşünüyor. Samsun Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli'nin kalmasını istediği polislerin bir yıl süreyle tayinlerini durdurabileceği öğrenildi.
Samsun'da görev yapıp ikinci şart görevi çıkan polislerin görev yaptıkları şube ve ilçelere göre dağılımları ise şöyle: "Samsun Emniyet Müdür Yardımcısı 2, Asayiş Şube Müdürlüğü'nde 29, Bakım Onarım Şube Müdürlüğü'nde 2, Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü'nde 4, Strateji Geliştirme Büro Amirliği'nde 1, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde 33, Çarşamba Havaalanı'nda 7, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde 41, Çocuk Şube Müdürlüğü'nde 5, Deniz Limanı Şube Müdürlüğü'nde 6, EKKM'de 1, Evrak Arşiv Şube Müdürlüğü'nde 3, Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde 7, Hassas Bölgeleri Koruma Şube Müdürlüğü'nde 14, Hukuk İşleri ve Soruşturma Şube Müdürlüğü'nde 2, İnşaat Emlak Şube Müdürlüğü'nde 1, İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde 15, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 16, Koruma Şube Müdürlüğü'nde 9, Lojistik Şube Müdürlüğü'nde 1, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü'nde 6, Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde 5, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü'nde 1, Pasaport Şube Müdürlüğü'nde 1, Personel Şube Müdürlüğü'nde 3, Silah ve Patlayıcı Şube Müdürlüğü'nde 2, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde 7, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde 38, Trafik Tescil Şube Müdürlüğü'nde 2, İlkadım ilçesinde 45, Atakum ilçesinde 23, Bafra ilçesinde 24, Canik ilçesinde 17, Çarşamba ilçesinde 15, Havza ilçesinde 5, Tekkeköy ilçesinde 5, Terme ilçesinde 4, Vezirköprü ilçesinde 4, Kavak ilçesinde 1, Ladik ilçesinde 2, 19 Mayıs ilçesinde 3, Salıpazarı ilçesinde 3"
(MAY-SLH-Y)

05.02.2013 10:43:18 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT