1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Samsun-ankara Uçuşları Günde 2 Sefere Çıkıyor

Samsun-ankara Uçuşları Günde 2 Sefere Çıkıyor

Samsun-ankara Uçuşları Günde 2 Sefere Çıkıyor
A+A-

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu ziyaret eden Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, Anadolujet olarak Samsun'un farkında olduklarını belirterek, Ankara-Samsun uçuşlarını günde 2 sefere çıkaracak

Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu ziyaret eden Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, Anadolujet olarak Samsun'un farkında olduklarını belirterek, Ankara-Samsun uçuşlarını günde 2 sefere çıkaracaklarını açıkladı.
Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, bir süre önce THY Samsun Müdürlüğü görevinden Letonya'nın başkenti Riga Müdürlüğü'ne atanan Ayşegül Özdemir ve THY Soçi Müdürlüğü'nden onun yerine gelen Arif Ali Gezmişoğlu ile birlikte Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'nu makamında ziyaret etti. Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, çalışmaları ve projeleri hakkında Samsun TSO Başkan Salih Zeki Murzioğlu'nu bilgilendirdi.
Samsun'un birçok alanda önemli potansiyeli içinde barındırdığını ifade eden İbrahim Doğan, "Anadolujet olarak Samsun'un farkındayız. 2013 Anadolujet yaz tarifesi itibariyle Ankara-Samsun uçuşları karşılıklı günde 2 sefere çıkarılarak hem Samsunluların Ankara'ya sabah gidip, akşam dönmeleri sağlanacak hem de Ankara üzerinden kısa bekleme süreleri ile başta Antalya, Adana, Gaziantep, İzmir, Diyarbakır olmak üzere Anadolu'nun dört bir yanına seyahat etmeleri için önlerinde daha fazla seçenek olmuş olacaktır. Aynı zamanda Sabiha Gökçen Havaalanı'na da iki tane sefer düzenleyeceğiz. Anadolujet olarak Anadolu'daki kentlerimizin ticaretini, hava trafiğini ve turizmini artırması çabası içindeyiz. Samsun'un değerini ve önemini de biliyoruz. Onun için sizin de vereceğiniz destekle Samsun'un da hakkını vereceğiz. Bundan şüpheniz olmasın" dedi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ise Karadeniz hinterlandının en büyük kenti Samsun'un her şeyin en iyisini hak ettiğini belirterek, "Samsun geliştikçe havaalanımız da gelişiyor. Bunu hep beraber izliyoruz. Sizin de belirttiğiniz gibi Samsun potansiyeli olan Türkiye'nin önemli kentlerinden biri. Her geçen gün daha da büyüyor ve gelişiyor. Halen inşaatı devam eden otel ve alışveriş merkezlerinin hizmete girmesiyle Samsun'daki potansiyel daha da artacak. Günümüzde zaman çok önemli bir unsur. Ankara'ya gidiş-geliş olarak ve Sabiha Gökçen'e başlatacağınız uçuşlar çok yerinde bir karar. Samsun'un yeni konulacak seferleri kaldıracağına inanıyorum. Bizim en büyük amacımız karşı komşumuz Rusya ile uçak bağlantısını sağlamak. O kanalın açılmasının Samsun'un ekonomisine büyük değer katacağı aşikar. İnşallah sorunlar bir an önce çözülür ve karşı tarafla uçak seferlerini bir an önce başlar" diye konuştu.
Anadolujet Başkanı İbrahim Doğan, daha sonra ise ziyaretin anısına Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu'na uçak maketi hediye etti.
(SAM-SLH-Y)

17.01.2013 15:55:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT