1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsat'ta Vatandaş Odaklı Hizmet

Samsat'ta Vatandaş Odaklı Hizmet

Samsatta Vatandaş Odaklı Hizmet
A+A-

Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, köy muhtarları ile köylerdeki yoksul ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, sıkıntılarını dinliyor. Kaymakam Sündük, Samsat İlçe Müftüsü Kamil Ruhi Albayrak

Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, köy muhtarları ile köylerdeki yoksul ve yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, sıkıntılarını dinliyor.
Kaymakam Sündük, Samsat İlçe Müftüsü Kamil Ruhi Albayrak, İlçe Özel İdare Müdürü Mustafa Kandemir, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Korkmaz, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fethi Yalçın, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mustafa Tepe ile birlikte bazı köyleri gezerek fakir ve yaşlı aileleri ziyaret etti.
Devletin imkanlarından faydalanma imkanı bulunmayan, sosyal yardımlara ulaşmakta güçlük çeken fakir ve yaşlı vatandaşların tespit edilmesi, onlara devletin şefkat elinin uzatılması, güven aşılanması ve köydeki sıkıntıları yerinde görmek amacıyla köyleri ziyaret eden Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, engelli ve hasta olan vatandaşların tedavileri için ise sağlık ekiplerini görevlendirdi.
Kaymakam Sündük yaptığı açıklamasında, "Sosyoekonomik düzeyi düşük, dezavantajlı koşullarda yaşayan ve sosyal hizmetlere ihtiyaç duyan; çocuk, özürlü, yaşlı ve kadınların sosyal hizmetlere erişimini sağlamak amacıyla köylerimizi ziyaret ederek, bu insanlarımızı evlerinde görmek, sıkıntılarını dinlemek, mümkünse tedavilerini yaptırmak, en önemlisi de yalnız olmadıklarını, devletin yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyduk. Devletin yardımlarına ulaşmakta güçlük çeken, sosyal hizmetlerden yeterince faydalanamayan yaşlı vatandaşlarımızın bu imkanlardan faydalanmalarını sağlamaktayız. Vatandaşlarımızın sevinçleri bizleri de mutlu etmektedir" dedi.
(FÇ-SO-Y)

14.01.2013 15:52:51 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT