1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsat'ta Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı
Samsatta Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Samsat'ta Öğretmenlerle Toplantı Yapıldı

Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, ilçede görev yapan ilk ve ortaokul öğretmenleriyle geniş katılımlı toplantı yapıldı. Cumhuriyet Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya; Samsat İlçe Milli Eğ

A+A-
Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nce, ilçede görev yapan ilk ve ortaokul öğretmenleriyle geniş katılımlı toplantı yapıldı.
Cumhuriyet Konferans Salonu'nda yapılan toplantıya; Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mazhar Aktaş, okul idarecileri ile ilk ve ortaokullarda görev yapan öğretmenler katıldı.
Milli Eğitim Müdürü Mazhar Aktaş toplantıda; 'Her Gün İlk ve Son On Dakikanı Bana Ayır' isimli okuma kampanyası, okullardaki başarı durumları, okul ve aile işbirliğinin sağlanması, okulların sorun ve ihtiyaçları ile başarının arttırılması için yapılması gereken hususların görüşüldüğünü belirtti. Aktaş, "Her öğrenciye, kendine özgü yetenek, ilgi ve başarının tespit edilmesi, öğrencide bireysel sorumluluk gelişiminin desteklenmesi, sorunların çözümünde uygulanması gereken yöntemler, başarının arttırılması için yerel imkanlardan yararlanılması, sorunların çözümünde ailelere önemli görevler yüklenmesi gibi konuları gündeme getirdik. Bunlarla birlikte öğrencilerin okul içindeki davranış ve çalışmalarının izlenmesi ve gerekirse ailelerine bilgi verilmesi konusunda görüşlerimizi bildirdik" dedi.
Toplantının son kısmında okul idarecilerine ve öğretmenlere söz hakkı verilerek, yaşanan sıkıntılar dinlendi ve sıkıntıların giderilmesi için alınacak tedbirler üzerinde görüş alışverişinde bulunuldu.
(FÇ-SO-Y)

19.12.2012 12:56:50 TSI

HABERE YORUM KAT