1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsat'ta Çiftçi Bayanlara Eğitim Veriliyor

Samsat'ta Çiftçi Bayanlara Eğitim Veriliyor

Samsatta Çiftçi Bayanlara Eğitim Veriliyor
A+A-

Samsat ilçesine bağlı köylerde bayanlara tarımsal konularda eğitim verilecek. Kış aylarında fazla işleri olmadığı için zamanlarını evlerinde geçiren çiftçilere yönelik GAP Tarımsal Eğitim Yayım Proje

Samsat ilçesine bağlı köylerde bayanlara tarımsal konularda eğitim verilecek.
Kış aylarında fazla işleri olmadığı için zamanlarını evlerinde geçiren çiftçilere yönelik GAP Tarımsal Eğitim Yayım Projesi (GAP-TEYAP) kapsamında, GAP İdaresi Adıyaman Ekibi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personeli tarafından eğitim çalışmaları yürütüldüğü bildirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erdal Yılmaz yaptığı açıklamada, Yarımbağ ve Bağarası köylerinde arazi toplulaştırılmasının önemi hakkında bilgiler verildiğini, Gölpınar köyümüzde ise kadın çiftçilere yönelik süt sağım teknikleri hakkında sunular aktarıldığını kaydetti.
Yılmaz, "2013 yılını kendimize eğitim yılı olarak tespit ettik. Kış aylarında çiftçilerimizin fazla işleri bulunmadığından bu boş zamanları değerlendirmek istedik. Kış boyunca eğitim çalışmalarımıza devam edeceğiz. Çiftçilerimize yönelik eğitim çalışmalarımızın dışında, ailelerin öğrenci bireyleri içinde çalışmalarımız olacak. Bunun için de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte okullarımızda tarımsal sulamanın önemi konusunda eğitim planlamaktayız. Modern ve bilimsel tarım bilinci oluşturmak için bütün ekibimizle azami çaba sarf etmekteyiz" dedi.
(FÇ-ÖK-Y)

18.01.2013 11:41:15 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT