1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsat'ta Bayanlara Yönelik İstihdam Projeleri Yapıldı

Samsat'ta Bayanlara Yönelik İstihdam Projeleri Yapıldı

Samsatta Bayanlara Yönelik İstihdam Projeleri Yapıldı
A+A-

Samsat Kaymakamlığı'nın koordinesinde Adıyaman İş-Kur İl Müdürlüğü ile Samsat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan projeler için kura çekimi yapıldı. Açılması planlanan Bakır İşle

Samsat Kaymakamlığı'nın koordinesinde Adıyaman İş-Kur İl Müdürlüğü ile Samsat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan projeler için kura çekimi yapıldı.
Açılması planlanan Bakır İşlemeciliği, Evde Çocuk Bakıcılığı Kursu, Hasta ve Yaşlı Refakatçiliği Kursu ile Halı Dokuma Kursları için yapılan başvuruların fazla olması nedeni ile kura çekildiğini ve her kurs için 25 asil ve 10 yedek kursiyerin tespit edildiği bildirildi.
Samsat Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda, İş-Kur görevlileri tarafından gerçekleştirilen kura çekim törenine Samsat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mazhar Aktaş ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulhamit Tepe ile kursiyer adayları katıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Samsat Kaymakamı İsmail Sündük, günümüzün ihtiyaçlarına göre düşünülen projeleri hayata geçirmekten dolayı mutlu olduklarını belirtti.
Kaymakam Sündük, "Bayanlara yönelik olarak yaptığımız dört projemiz İş-Kur Müdürlüğünce uygun görüldü. Bu kurslarla bayanlar alacakları teorik ve uygulamalı eğitimlerle meslek sahibi olurken, aynı zamanda günlük yevmiye alacaklar. Dört projemizle 100 bayan geçici olarak istihdam edilmiş olacaklardır. Özellikle bakırcılık projesi kapsamında eğitim alacak olan kursiyerlerimizin kısa sürede ve az bir maliyetle iş sahibi olabileceklerini, Sahabe ve Eski Samsat ile ilgili çalışmaların rağbet göreceğini düşünüyoruz. Bu nedenle Erzincan'dan kurs hocası getiriyoruz. Bayanların bu kursa ilgi duyacaklarına inanıyoruz. Halk Eğitim Merkezimizce açılan diğer kurslarımız da günümüz ihtiyaçlarına göre düşünülmüş projeler olup bu projelerin ilçemize bir hareketlilik getireceğine inanıyorum. Emeği geçen arkadaşlarıma ve İş-Kur Müdürlüğüne teşekkür ediyorum" dedi.
(FÇ-AŞ-Y)

30.01.2013 12:30:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT