1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samsat Ziraat Odası Başkanı Ayhan'dan "destekleme Primi" Açıklaması

Samsat Ziraat Odası Başkanı Ayhan'dan "destekleme Primi" Açıklaması

Samsat Ziraat Odası Başkanı Ayhandan destekleme Primi Açıklaması
A+A-

Adıyaman'ın Samsat İlçe Ziraat Odası Başkanı Mahmut Ayhan, destekleme primlerine ilişkin açıklama yaptı. Samsat Ziraat Odası binasında üye çiftçilerle birlikte bir basın açıklaması yapan Ziraat Odası

Adıyaman'ın Samsat İlçe Ziraat Odası Başkanı Mahmut Ayhan, destekleme primlerine ilişkin açıklama yaptı.
Samsat Ziraat Odası binasında üye çiftçilerle birlikte bir basın açıklaması yapan Ziraat Odası Başkanı Mahmut Ayhan, "Geçen yılın destekleme primleri hâlâ ödenmedi. Bu desteklemelerin tohum, mazot ve gübre şeklinde çiftçilere ödenmesi gerekir. Her yıl dekara ne kadar ürün elde ediliyorsa bu belirlenir ve bir sonraki yıl desteklemeler bu verilere göre ödenir. Ancak, bu sene bu ortalamalar çok düşük gösterilmiş ve bu durum çiftçilerimizi mağdur edecektir. Geçen yıl arpa ve buğday için 480 kilogram belirlenmişken, bu sene arpa için 368, buğday için ise 238 kilogram belirlenmiştir. Bu oldukça düşük bir rakamdır. Geçen yıl ürünlerimizde bir sıkıntı yaşanmadı. Kuraklık veya başka bir doğal afet yaşanmadı. Bu rakamlar nasıl belirleniyor anlamış değiliz. Komşu illerimizden Şanlıurfa'da rakamlarda bir düşüş yok. Niye bizim bölgemiz mağdur ediliyor" dedi.
Samsat Sulama Birliği Başkanlığının elektrik borcu nedeniyle kanallara su verilemediğini de belirten Ayhan, duruma tepki gösterdi.
(FÇ-OK-Y)

12.01.2013 16:28:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT