1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ŞAMPİYONLARDAN REKTÖR BATTAL'A ZİYARET

ŞAMPİYONLARDAN REKTÖR BATTAL'A ZİYARET

ŞAMPİYONLARDAN REKTÖR BATTALA ZİYARET
A+A-

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) öğrencileri Şeref Dirli ve Mehmet Akkoyun branşlarında aldıkları başarıların ardından Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal\'ı makamında ziyaret ettiler


YYÜ BESYO 3. sınıf öğrencisi Şeref Dirli, 17 Kasım’da İstanbul'da düzenlenen Vodafon İstanbul Maratonu’nda 15 kilometre yarışında Kenya ve Etyopyalı sporcuların ardından üçüncü gelerek büyük başarıya imza attılar. Dirli, aynı zamanda İstanbul’da düzenlenen 58. Ömer Besim Kır Koşusu ve Avrupa Kros Şampiyonası 8 kilometre 23 yaş altı erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı yarışmada YYÜ BESYO 4. sınıf öğrencisi Mehmet Akkoyun da 10 kilometre büyük erkeklerde 4. oldu. Her iki sporcu, 8 Aralık'ta Sırbistan'ın başkenti Belgrat'ta yapılacak Avrupa Kros Şampiyonası’nda yarışacaklar.

Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Battal, bu başarıların kendilerini gururlandırdığını belirterek, "Üniversitemiz spor alanında da kendini kanıtlamış bir üniversite. Biz tüm sporcularımızı desteklemenin öneminin bilincindeyiz. Birçok altyapı projesi hayata geçti ve yeni projelerimiz de çok kısa süre sonra bitecek. Spordaki başarılar bizi gururlandırıyor, bundan sonrada desteğimizi arttırarak devam ettireceğiz" şeklinde konuştu.

Atletizm Milli Takım Antrenörü, aynı zamanda sporcuların da antrenörü olan Hüseyin Esen de, Rektör Prof. Dr. Peyami Battal'a desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Aldığımız bu başarılar ileriki zamanlarda alacağımız daha büyük başarıların habercisidir. Sporcularım ve ben başarının planlı, istekli ve yoğun çalışmanın ürünü olduğunu biliyoruz. Amacımız Avrupa Kros Şampiyonası’nda kürsüye çıkmaktır, bunu başarabilecek güçteyiz" diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT